REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (15-28.04.2019)

(Źródło: YouTube / KAS)

Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt papierosów na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy. Kontrabanda była ukryta w ciężarówce przewożącej ładunek sypkiego materiału ściernego.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień 2019)

Zgodnie z dokumentami przewozowymi, w naczepie ciężarówki miały znajdować się kartony z sypkim materiałem ściernym. Podczas kontroli okazało się, że deklarowany towar znajduje się tylko w części kartonów, w pozostałych ukryte były papierosy przysypane warstwą czarnego proszku. Łącznie w ciężarówce znajdowało się ponad 185 tys. paczek papierosów oznaczonych białoruskimi znakami akcyzy.

Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do nielegalnej sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ok. 4 miliony złotych.

Służba Celno-Skarbowa wszczęła w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe rekwirując zatrzymane papierosy oraz ciężarówkę wraz z naczepą.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony