REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(wojas.pl)

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży osiągnięte przez spółkę Wojas wyniosły po III kwartałach bieżącego roku 205,013 mln zł i wzrosły w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego o 28,3 procent. Wojas, podobnie jak np. CCC także stawia na sprzedaż online i rozwój sprzedaży poza granicami kraju.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Wojas jest właścicielem sklepów obuwniczych. Polski producent obuwia dysponuje obecnie siecią ponad 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.

Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1,5 tys. osób. Od 2 kwietnia 2019 r. Wojas S.A. posiada 56 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek.

Wynik na działalności operacyjnej (EBIT) po III kwartałach 2019 r.. wg MSSF 16 wyniósł 2,355 mln zł (bez MSSF 16 wyniósł 1 118 tys. zł) w porównaniu do minus 1,786 mln zł po III kwartałach 2018 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony