REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

(fot. Pixabay CC0)

Mielno jest pierwszym kurortem nad polskim Bałtykiem, w którym wprowadzono zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Podobny zakaz, obejmujący godziny nocne od 23:00 do 6:00, wprowadziły Tychy. Wiele innych samorządów przymierza się do podjęcia analogicznych decyzji – informuje portal money.pl

REKLAMA

Wprowadzony przez radnych Mielna zakaz obowiązuje w całej gminie. Ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa gości i mieszkańców oraz ograniczenie nocnych hałasów imprezowiczów. Miasto chce zmienić wizerunek „największej nadmorskiej imprezowni”. Taka możliwość pojawiła się 9 marca, dzięki nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości – relacjonuje serwis money.pl.

Wiele miast, w tym Katowice, Olsztyn, Kraków czy Zielona Góra, także zastanawia się nad wprowadzaniem nocnej prohibicji. W Poznaniu zakaz obejmuje Stare Miasto. Zakaz obowiązuje już w Piotrkowie Trybunalskim, którego mieszkańcy piją ponad – i tak wyśrubowaną – polską normę.

Czytaj więcej w serwisie money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony