REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Unsplash.com)

Rosja jest siódmym najważniejszym rynkiem dla Polskiego eksportu. Od czasu pandemii rosyjski rząd wprowadza ograniczenia administracyjne w imporcie zagranicznych towarów na rynek rosyjski.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W 2019 r. Polska wyeksportowała do Rosji towary za 32 mld zł. W pierwszym kwartale 2020 r. sprzedaż do Rosji liczona w złotych charakteryzowała się najwyższą dynamiką wzrostu (+7,6 proc.) pozostawiając w tyle sprzedaż do krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Ograniczenia w imporcie są problemem nie tylko dla krajów, które w Rosji maja rynek zbytu, ale też dla samej Rosji. Pomimo tego rząd rosyjski walcząc u siebie z koronawirusem zadał sobie jednocześnie trud wprowadzenia kolejnych administracyjnych ograniczeń w imporcie towarów zagranicznych na rynek rosyjski – donosi „Rzeczpospolita”.

Jak donosi dziennik, 1 maja br. weszło w życie Rozporządzenie nr 616 noszące nazwę „O ustanowieniu zakazu dopuszczania towarów przemysłowych pochodzących z zagranicy do realizacji zamówień na potrzeby państwowe i komunalne, a także towarów przemysłowych pochodzących z zagranicy, robót (usług) wykonywanych (świadczonych) przez podmioty zagraniczne, do realizacji zamówień na potrzeby obrony kraju i bezpieczeństwa państwa”.

Ta skomplikowana nazwa oznacza, że klienci państwowi i komunalni nie mogą kupować produktów przemysłowych i konsumpcyjnych oraz usług obcego pochodzenia „bez specjalnej potrzeby” – tłumaczy „Rzeczpospolita”. Oznacza to, że po słynnym embargo na jabłka, Polska będzie miała kolejne problemy z eksportem towarów przemysłowych i spożywczych do wschodniego sąsiada.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony