REKLAMAJACOBS - NA ŚWIĘTA - Baner Główny (17-23.12.2018)

(fot. freeimages.com)

Duński rząd chce zakazać stosowania cienkich jednorazowych plastikowych torebek, na przykład do pakowania owoców i warzyw lub do transportu gotowych posiłków.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)

Jak podaje dziennik „Politiken”, grubsze plastikowe torby, w których klienci pakują swoje zakupy spożywcze w niedalekiej przyszłości mogą odejść w niepamięć. Wynika to z planu działania duńskiego rządu przedstawionego pod koniec listopada tego roku.

Z wykorzystaniem na skalę masową toreb z plastiku walczy też Wielka Brytania, która podwyższa opłaty za nie. Jednocześnie rozszerza katalog sklepów, które będą musiały pobierać opłaty.

Jak pisaliśmy wcześniej, zgodnie z nowymi zasadami, opłaty pobierać będą właściciele także małych sklepików. Do tej pory obowiązywała ona wyłącznie te sieci handlowe, które zatrudniały co najmniej 250 pracowników.

Jednocześnie torebki będą droższe - ich koszt wyniesie 10 pensów. Ponadto rząd ma w planach zakazanie tzw. zrywek foliowych i wprowadzenie systemu depozytowego.

Opłata za torebki foliowe została wprowadzona w Wielkiej Brytanii w 2015 roku. Od tamtej pory ich zużycie w sieciach objętych opłatą spadło aż o 86 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony