REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(fot. Stijn te Strake, Unsplash)

Jedna z najstarszych firm z Wodzisławia - Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska - jest w stanie likwidacji. Poszukiwani są chętni do zakupu zakładu.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Zakład Skupu i Przetwórstwa Mleka w Wodzisławiu – Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska działa od 1903 r. Spółdzielnia produkowała od wielu lat tradycyjne wyroby, obecnie jest w stanie likwidacji, decyzja zapadła pod koniec grudnia podczas spotkania Rady Nadzorczej.

Poszukiwani są zainteresowani kupnem zakładu. W mleczarni nadal odbywa się produkcja i skup mleka od dostawców. Jędrzejowska Spółdzielnia ma problem z przebiciem się na rynku. Za tradycyjne produkty konsument musi zapłacić trochę więcej niż za te wytwarzane masowo. Niestety konsumenci nadal patrzą na cenę produktów i sięgają po tańsze.

Koszty produkcji w takim zakładzie, gdzie wiele prac wykonuje się ręcznie są wyższe, więc trudniej konkurować z gigantami. W Spółdzielni pracują 44 osoby.

To niestety już kolejna spółdzielnia mleczarska, którą przerasta i wygryza olbrzymia konkurencja. A szkoda, bo tradycyjnych, lokalnych zakładów mleczarskich na rynku jest coraz mniej.

oprac. dkol na podst. echodnia.eu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony