REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. Łukasz Rawa)

18 października Komisja Europejska uruchomiła obserwatorium rynku owoców i warzyw. Ma ono zapewnić większą transparentność tego sektora. Warzywa i owoce stanowią wartościowo ok. 24 proc. unijnej produkcji rolnej.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Obserwatorium rynku warzyw i owoców będzie regularnie aktualizowane o szeroką gamą danych rynkowych, takich jak ceny, produkcja i handel. W jego ramach przygotowywane będą również analizy rynkowe oraz raporty. Obserwatorium skupi się na owocach ziarnkowych, takich jak jabłka i gruszki, owocach cytrusowych, owocach pestkowych, jak np. brzoskwinie i nektaryny, oraz pomidorach.

Obecnie działa już szereg obserwatoriów: upraw, cukru, mięsa, mleka, i teraz również sektora warzyw i owoców. To jednak nie koniec. KE zapowiada, że kolejne obserwatorium skupi się na rynku wina – zostanie ono uruchomione 4 listopada. 

Komisja Europejska zaprojektowała te obserwatoria w taki sposób, żeby pomagały europejskiemu sektorowi rolnictwa skuteczniej radzić sobie z niestabilnością rynku i zapewnić jego większą przejrzystość.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony