REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)
Market Alma w Łodzi, przy Al. Piłsudskiego

Market Alma w Łodzi, przy Al. Piłsudskiego (fot. wiadomoscihandlowe.pl/Konrad Kaszuba)

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na spółkę Alma Market karę w wysokości 500 tys. złotych. Instytucja wykazała, że sieć naruszyła prawo przy przygotowaniu raportów finansowych za 2016 rok.

REKLAMA

Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła, że Alma Market nie ujawniła w skróconym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2016 roku występowania istotnych niepewności dotyczących zdarzeń lub okoliczności, które mogą nasuwać poważne wątpliwości co do zdolności jednostki do kontynuowania działalności.

Oprócz tego KNF stwierdził, że Alma Market nie przedstawiła rzetelnych informacji związanych z ryzykiem utraty płynności.

Podobne zarzuty dotyczą sprawozdania za cały rok 2016. KNF stwierdził, że Alma nie dokonała oceny możliwej utraty wartości nieruchomości, których była właścicielem, a także nie dokonała odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych.  

- KNF wskazuje, że na emitentów nałożony jest obowiązek prezentowania skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości, Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej oraz związanych z nimi interpretacji ogłoszonych w formie rozporządzeń Komisji Europejskiej - informuje KNF.

Zdaniem instytucji, brak spełnienia obowiązków informacyjnych przez Alma Market sprawiło, że naruszona została zasada transparentności na rynku kapitałowym. - Komisja oceniła, że wszystkie naruszenia miały charakter rażący - pisze KNF.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zdziwiony 1 8 miesięcy temu

  Skoro Almy nie ma padła nie zapłaciła milionów dostawcom a właściciele podobno uciekli za granicę to w takim razie kto ma zapłacić tą karę??????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony