REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (30.03 - 05.04.2020)

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, projekt ustawy wprowadzający tzw. podatek cukrowy oraz podatek od małpek został w miniony piątek przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Na posiedzeniu 24 stycznia 2020 r. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów. Jak napisał departament prawny resortu, przyjęta przez komitet i przekazana do dalszych pracy wersja projektu uwzględnia robocze ustalenia komitetu. W projekcie ustawy wprowadzono zmiany redakcyjne mające na celu zapewnienie spójności projektu.

Ogłoszony w grudniu projekt uchwały zakładał, że wpływy z tzw. ustawy cukrowej wyniosą 2,3 mld zł w 2020 r., z czego do NFZ ma trafić 2,1 mld zł.

Jak wynika z oficjalnego raportu z konsultacji publicznych, w trakcie prac nad projektem odrzucono większość najważniejszych postulatów dotyczących opłaty „małpkowej”. Ostrzeżenia, że podatek cukrowy zagrozi polskiej gospodarce, odrzucono natomiast argumentem, że cel projektowanych podatków jest prozdrowotny.

Do konsultacji zaproszono 108 podmiotów. Uwagi i opinie zgłosiło 46 z nich.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony