REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

(Fot. KK, montaż DN)

Część wspólników spółki Polomarket – spółka Arkady oraz Stanisław Sosnowski i Robert Załęski – a także powołani przez nich nowi członkowie rady nadzorczej Polomarketu – Maciej Boryczko i Paweł Kwiatkowski – „zarzucali” spółkę licznymi pismami i żądaniami, domagali się dostępu do informacji poufnych, a następnie składali do sądu wnioski o ukaranie członków zarządu grzywnami za nieudzielenie odpowiedzi – twierdzi zarząd firmy. Kierownictwo Polomarketu uznaje te działania za bezprawne i wyraża obawę, że osoby te działają na szkodę spółki.

REKLAMA

W 2018 roku we władzach spółki Polomarket Sp. z o.o. z siedzibą w Giebni zaszły daleko idące zmiany. 30 marca z pełnienia funkcji prezesa zarządu zrezygnował Michał Seńczuk. W tym dniu do zarządu powołani zostali Jarosław Brudnicki, Bartosz Pietruszka, Anita Tołysz oraz Piotr Szmyt, a funkcję prezesa objął Marcin Sowa. 11 maja Piotr Szmyt złożył wniosek o zawieszenie go w funkcji członka zarządu do 29 grudnia, „z ważnych powodów osobistych”, następnie wnioskował o przedłużenie zawieszenia do 29 marca 2019 r. i ostatecznie 20 lutego 2019 r. złożył rezygnację.

27 grudnia 2018 r. z pełnienia funkcji członków zarządu zrezygnowali Jarosław Brudnicki, Bartosz Pietruszka i Anita Tołysz. Na mostku kapitańskim pozostał prezes Marcin Sowa, jako jednoosobowy zarząd spółki Polomarket.

Równocześnie zmiany następowały w składzie rady nadzorczej. 26 czerwca członkiem rady został Maciej Boryczko, powołany w miejsce Jarosława Dubińskiego. Dzień później w miejsce Anny Witkowskiej powołano Pawła Kwiatkowskiego. 31 sierpnia Rafał Mielcarek zastąpił Hannę Pawlak.

Dla porządku dodajmy jeszcze, że w 2018 r. nie nastąpiły żadne zmiany wśród udziałowców spółki. Spółka ma kapitał zakładowy w kwocie 402 tys. zł, podzielony na 60 udziałów o wartości nominalnej 6,7 tys. zł każdy. Na koniec roku udziały posiadali: Frapo-Dystrybucja Sp z o.o. – 9 udziałów; Leszek Duszyński – 3 udziały; Bresse Pol Sp. z o.o. – 12 udziałów; Mirosław Podeszwik – 12 udziałów; P.P.iR.I. Arkady Sp. z o.o. – 12 udziałów; Robert Załęski – 6 udziałów; Stanisław Sosnowski – 6 udziałów.

Powróćmy do roszad w organach spółki. Zmiany w składzie rady nadzorczej na pierwszy rzut oka nie wydają się niczym nietypowym. Bardziej zastanawiają zmiany w zarządzie – w trakcie roku rezygnację złożyli wszyscy członkowie zarządu, w tym nowo powołani, z wyjątkiem prezesa Marcina Sowy. Jak wynika ze Sprawozdania z działalności spółki, podpisanego przez prezesa Marcina Sowę, że za tymi rezygnacjami kryć się może konflikt, który w istotny wpływa na prawidłowe funkcjonowanie spółki.

W jednym z punktów Sprawozdania prezes napisał, że „po dokonanych w połowie roku zmianach w składzie rady nadzorczej, nowi członkowie rady nadzorczej, powołani przez wspólników: P.P.iR.I. Arkady Sp. z o.o., Stanisława Sosnowskiego i Roberta Załęskiego, zaczęli zarzucać spółkę licznymi pismami, wnioskami i żądaniami o udostępnienie dokumentów I informacji”. Dotyczyły one m.in. wysokości wynagrodzeń członków zarządu, polityki personalnej spółki, płynności i zadłużenia, zasad rachunkowości, polityki cen transferowych, polityki handlowej, prowadzonych kontroli skarbowych, znaków towarowych czy szeroko pojętej „strategii produktowej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 16

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (17)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Były kiero 17 8 dni temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: 7 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były kiero 16 14 dni temu

  Największych mistrzów świata to wzieli do zarządzania centrum logostycznym k. Konina .od początku opóźnienia z dostawą towaru i brak jakiejkolwiek organizacji pracy.....A jak się góra wzburzyła to mistrzu wytarł tyłek ludžmi że słabo pracują. Co drugi tam kregosłup zostawił .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan Kleks 15 4 miesiące temuocena: 100% 

  Jakim prawem portal umieszcza rozdarte logo? Czy to nie jest naruszenie dobrego imienia sieci?

  oceń komentarz
 • ~Pan Kleks 14 4 miesiące temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: 4 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stan 13 4 miesiące temuocena: 100% 

  Bez sensu i to przy dobrych wynikach firmy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bakbar 12 4 miesiące temuocena: 100% 

  Taką firmę rozwalić to trzeba mieć talent... a konkurencja w tym czasie robiła swoje... mam nadzieję, że osłabieni ale ogarną się i coś jeszcze pokażą na rynku bo u podstaw ciągle solidne fundamenty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MARKS 11 5 miesięcy temuocena: 0% 

  To potwierdza tylko fakt że w Polo już od dawna za dobrze się nie dzieje a dobra mina do złej gry nie wystarczy. Po odejściu M.Senczuka nowy zarząd to nic innego jak bezwladne marionetki...

  oceń komentarz
 • ~TakiJeden 10 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Poza tym tytuł jest myślący, ponieważ w sieci nie ma konfliktu. Konflikt jest w spółce Polomarket, która wchodzi w skład sieci. I nie jest to wojowanie z Zarządem, wojowanie byłych właścicieli sieci z obecnymi.

  oceń komentarz
 • ~Lime 9 5 miesięcy temuocena: 94% 

  Arturo najpierw doprowadził do rozłamu,a później szybko uciekał z zarządu spółki Mila, jak zaczęło. brakować kasy (bo za wyglebienie biznesu odpowiadałby całym swoim majątkiem)...a teraz od wielu lat walczy przeciwko drugiej stronie mającej 60% w Polo. Słabo.

  oceń komentarz
 • ~KOTS 8 5 miesięcy temuocena: 92% 

  Sprawa "ambicji" Panów z Mili ,tak prowadzili wzorowo Milę że...... musieli ja sprzedać .Więc krew ich zalewa ze Polo dobrze działa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dyskontman 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Niestety Panowie K samodzielnie potrafią tylko niszczyć. Wzięli się za budowanie nowej sieci to pogubili kilkaset baniek. Teraz muszą wziąć odwet żeby wyprzeć swoje niepowodzenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smutne 6 5 miesięcy temuocena: 89% 

  Ktoś regularnie niszczy polskie sieci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emeryt 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Widać,że Artur K. nadal w formie :))) Nie chcą odkupić udziałów i powołać znowu na prezesa...

  oceń komentarz
 • ~Dziwnie się to składa. 4 5 miesięcy temuocena: 94% 

  Ci co tak rozrabiają dzisiaj, rozrabiali od zawsze. Wpierw ktoś połączył część udziałowców dało to 40% udziałów, ci udziałowcy tylko na swoje udziały wprowadzili zagraniczny fundusz, później ktoś rękoma kancelarii prawnej próbował przejąć spółkę, poprzez atak i próbę wrogiego przejęcia jednego z udziałowców (następne 20%) (trzeba pozostawić domysłom kto stał za tą kancelarią? - manewr się nie powiódł), później ktoś wyprowadził cześć sklepów i stworzył konkurencyjną Milę, na której narobił strat, w efekcie z dużymi stratami sprzedał Milę do EC. Dzisiaj ten ktoś nie może się pogodzić, że inni z sukcesem dalej rozwijają sieć. A wystarczyło tylko pracować. Zwykła łobuzerka.

  oceń komentarz
 • ~Miło było ale się skończyło. 3 5 miesięcy temuocena: 96% 

  Rozłam to był ale w 2014 roku... Ktoś tam stwierdził, że podbije rynek i niestety moi mili jednej Mili to nie przetrwało... No cóż pozostaje... uprzykrzać?

  oceń komentarz
 • ~TakiJeden 2 5 miesięcy temuocena: 95% 

  Dla tych, którzy nie kojarzą. Firma Frapo, pan Duszyńki, Bresse Pol oraz pan Podeszwik to obecni właściciele sieci Polomarket. Firma Arkady oraz panowie Załęski oraz Sosnowski, to byli właściciele sklepów Mila, którzy odłączyli się od struktur Polomarketu w 2015 roku. Sytuacja jest co najmniej dziwna, bo mimo prowadzenia konkurencyjnego biznesu, cały czas mieli/mają udziały w spółce Polomarket. Ich działania na pewno nie służą spółce i po prostu są zastanawiające i dyskusyjne.

  oceń komentarz
 • ~Euro 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  A to nie ci wspolnicy co przed laty odeszli z polo i otworzyli Mile? Prawie zbanczyli i sprzedali sieć do Eurocashu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony