REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Na zdj. otwarcie Kongresu Mięsnego 2017

Na zdj. otwarcie Kongresu Mięsnego 2017 (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 6 z 14
REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

14:59. Zdaniem ekspertki, szczególnie istotne regulacje dla branży mięsnej to obecnie m.in.:
- projekt rozporządzenia zmieniającego regulacje ws. wzoru znaku Produkt Polski w celu ujednolicenia stosowania znaku
- projekt rozporządzenia zmieniającego regulacje dot. znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych – chodzi o obowiązek znakowania państwem pochodzenia lub miejscem pochodzenia także mięsa świeżego, schłodzonego, zmrożonego niepaczkowanego
- powołanie Państwowej Inspekcji bezpieczeństwa żywności od 1 stycznia 2018

14:52. Najbliższą prezentację wygłosi Marta Gadomska-Gołąb, radca prawny z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Usłyszymy od niej o wyzwaniach prawnych dla branży mięsnej w 2017 r.

14:50. - Mięso spożywane w Afryce to głównie wołowina; drób i wieprzowina tylko w niewielkim zakresie. Na produkty spożywcze Afrykańczycy wydają 45 proc. swojego budżetu domowego (545 dolarów rocznie). Szybko rośnie spożycie mięsa. Eksport mięsa do Afryki to dla polskich firm duża szansa, ale konkurencja na miejscu (brazylijska i amerykańska) jest silna. Warto zastanowić się nad przeniesieniem produkcji - zachęca Lewandowski.

14:44. Tak wygląda spożycie mięsa w Afryce Wschodniej:

14:42. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wytypowało 14 priorytetowych kierunków wymiany handlowej sektora rolno-spożywczego – to m.in. Algieria, Egipt i RPA. Działania ukierunkowane na otwieranie i poszerzanie dostępu do tych rynków. Wspomagane będą prezentacją polskich produktów rolno-spożywczych podczas wydarzeń promocyjnych „Polska Smakuje”.

14:38. - 90 proc. firm jest zainteresowanych eksportem, dlatego rząd zdecydował o stworzeniu nowej struktury wsparcia eksportu - powstał Polski Fundusz Rozwoju. W skład grupy PFR weszły m.in. BGK i PAIiIZ (czyli obecnie już PAIH). PAIH będzie tworzył biura wsparcia handlu zagranicznego. Planuje otwarcie 69 nowych oddziałów - pierwszych sześć już powstało, m.in. w Teheranie i Nairobi, ale także bliżej Polski, w Budapeszcie czy Frankfurcie - tłumaczy przedstawiciel PAIH.

14:33. - Dynamika polskiego eksportu rośnie. Rok 2015 był rokiem przełomowym, mieliśmy bowiem do czynienia z nadwyżką w handlu z zagranicą. W 2016 r. dynamika również była wysoka. Eksport mięsa w 2016 r. wyniósł 4 mld euro. Już 2/3 firm ma doświadczenia eksportowe, głównie z krajami UE, ale także z Azją czy krajami Afryki - mówi Lewandowski.

14:30. Prezentację wygłosi teraz Bartłomiej Lewandowski z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (do niedawna PAIiIZ). Tytuł jego wystąpienia to "Wsparcie dla polskich firm zainteresowanych ekspansją zagraniczną. Case study Afryka".

Poleć innym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony