REKLAMAKORAL - GRAND Exotic - Baner Główny (11-31.03.2020)
Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso

Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Jak mówił podczas Kongresu Mięsnego 2020 Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso, krajowi przetwórcy wciąż mają lekcje do odrobienia w zakresie innowacyjności, szczególnie w zakresie współpracy z uczelniami wyższymi i innymi instytucjami naukowymi.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

- Oczywiście wiele firm wchodzi w tzw. nową falę modernizacji zakładów, nowe inwestycje wiążą się z innowacyjnością. Niestety, jesteśmy trochę w tyle za Europą Zachodnią. Współpraca między instytucjami naukowymi, między uczelniami, które wdrażają pewne innowacje, rozpoczęła się dosyć niedawno. Stąd wynika to, że jesteśmy troszeczkę zapóźnieni - podkreślił Choiński.

Prezes Związku Polskie Mięso zaznaczył jednak, że istnieje wiele przykładów innowacyjności w polskiej branży mięsnej. Byłoby ich więcej, gdyby nie wcześniejsze opóźnienia. - Zaczęliśmy trochę za późno, ale nie wynikało to z naszej winy, a raczej z czasów, w jakich żyjemy - stwierdził.

Witold Choiński wskazał też przykład niezrozumienia roli innowacji w kręgach uczelnianych. Jak stwierdził, był świadkiem, gdy doktorantka znanej, renomowanej polskiej uczelni chwaliła się, że jej praca nie będzie wykorzystywana w przemyśle. Jak twierdziła, nie dojdzie do tego rodzaju "splamienia się" współpracą z biznesem.

- Nie wytrzymałem wtedy i powiedziałem kierowniczce, że wszędzie w całej Europie gdyby ktoś powiedział, że jego praca naukowa nie przysłuży się przemysłowi, to taka praca wylądowałaby w koszu. Niestety, byłem jedynym, który tak uważał. To pokazuje, w jakim jesteśmy miejscu jako kraj - powiedział Witold Choiński.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Halfpage (marzec-kwiecień 2020)
do góry strony