REKLAMAPrzewodnik po handlu 2019 - Baner Główny (PROMOCJA) - 08-20.05.2019

Jak nowe technologie wpływają na zmiany w logistyce i łańcuchu dostaw? Czy sztuczna inteligencja może na nowo zdefiniować sposób pracy w magazynach i centrach dystrybucyjnych? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas Kongresu Rynku FMCG 2019, w specjalnie przygotowanym bloku tematycznym. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Gospodarcze przy współpracy z firmą Modern Expo.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)
Kongres Rynku FMCG 2018

Kongres Rynku FMCG 2018 (Wiadomości Handlowe)

Kongres Rynku FMCG to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży, które już od jedenastu lat gromadzi najważniejszych menadżerów zarówno z Polski, jak i zagranicy. W tym roku do Warszawy przyjadą przedstawiciele firm z całej Europy oraz Azji. Dyskusje będą toczyć się wokół lokalnych oraz globalnych trendów w sektorze FMCG, nowych rozwiązań technologicznych oraz wyzwań stojących przed branżą.

Branża u progu zmian technologicznych

Jeden z bloków tematycznych poświęcony zostanie kwestii łańcucha dostaw. To segment nierozerwalnie związany z handlem, który stoi u bram dużych zmian technologicznych związanych z wdrożeniem najnowocześniejszych technologii, m.in. sztucznej inteligencji, najnowocześniejszych systemów komputerowych oraz narzędzi służących do analizy ogromnej ilości danych.

Ze względu na rosnące koszty prowadzenia działalności, firmy z sektora FMCG szukają oszczędności na różnych polach. Także w logistyce. W jednej z prelekcji postaramy się spojrzeć na temat zapobiegania stratom w łańcuchu dostaw, tego jak robić to efektywnie i na co zwrócić największą uwagę. Prelegenci przedstawią również najnowocześniejsze trendy i technologie związane z łańcuchem dostaw.

Innymi tematami, które poruszone zostaną w czasie tego bloku tematycznego będzie blockchain i jego wpływ na relacje partnerów w łańcuchu. Prelegenci przedstawią również zagadnienia związane wpływem zastosowania technologii monitoringu GPS na poprawę efektywności łańcucha dostaw, a także opowiedzą o nowych modelach logistycznych, odpowiadających zmieniającym się potrzebom konsumenta. Kolejnym istotnym zagadnieniem, które poruszone zostanie w toku kolejnych prelekcji będzie to, dotyczące gospodarki obiegu zamkniętego i jej wpływu na przyszłość handlu.

Eksperci z branży FMCG poruszą także bardzo istotne dla branży tematy związane z nowoczesnymi technologiami. Jedna z prelekcji dotyczyć będzie sztucznej inteligencji oraz machine learningu w centrach dystrybucyjnych i hurtowniach, przyjrzymy się także kwestii inteligentnych opakowań i ich wpływowi na zwiększenie efektywności łańcucha dostaw.

Dane pomogą usprawnić procesy logistyczne

Podsumowaniem bloku będzie debata, w której uczestnicy będą dyskutować na temat Big Data i wyzwań, związanych ze skuteczną wymianą danych pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcucha dostaw. Paneliści zastanowią się nad możliwościami synergii i polami współpracy między detalistami, dostawcami i producentami.

Poleć innym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony