REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(fot. mat. prasowe)

Dyskonty notują rekordowe liczby zgłoszeń chętnych do pracy, przyciąganych przez wysokie zarobki, benefity i stabilność zatrudnienia. Zgłaszają się m.in. zwalniani pracownicy gastronomii – ustalił portal money.pl.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Według relacji kierownika sklepu dyskontowego w zachodniej Polsce, do pracy zgłasza się mnóstwo osób. Wśród nich są byli pracownicy restauracji czy hoteli, ale też ludzie z wielu innych branż. Znaczna ich część chce przetrwać w markecie ciężkie czasy. Liczą na lekką i łatwą pracę, jednak sieci poszukują głównie osób do niewdzięcznego zadania wykładania towaru.

Dyskonterzy istotnie wciąż poszukują chętnych do pracy, ale głównie pracowników do rozpakowywania i wykładania towaru oraz do utrzymywania czystości. Tak jest np. w Lidlu i Netto. Potrzeby detalistów związane są m.in. z wydłużonych godzin pracy. Zapotrzebowanie na nowych pracowników może jednak zmaleć po świętach.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sprzedawca ze Społem 7 miesiąc temuocena: 100% 

  ~Ryba - Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to masz rację. Ja wrócą z urlopu to im podziękuj za współprace. Mimo wszystko jednak jakaś lojalność chyba obowiązuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ryba 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Nie płacę mało. Po prostu dałem im wolne, bo ile można przestawiać sklep jak jest zamknięty. Nie chciałem zwalniać, więc w dobrej wierze dałem wolne. A jak poprosiłem o przyjście to... urlop. Bo się należy i można z Lidla druga pensje. Więc po powrocie z urlopu wręczę wypowiedzenia, zapłacę za miesiąc bo taki mam okres wypowiedzenia i znajdę nowego pracownika. Skoro lepszy jest Lidl na kasie niż butik.... Niech spadają...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do @Ryba 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Widocznie mało płacisz :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ryba 4 miesiąc temuocena: 67% 

  Moi pracownicy z zamkniętego sklepu zatrudnili się na umowie zlecenie w Lidlu. Jak nakazałem przyjść do pracy poprosili o urlop. Szok

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dawid1309 3 miesiąc temuocena: 50% 

  Rynek pracodawcy to pobożne życzenie zachodnich koncernów który w dłuższej perspektywie na szczęście raczej już nie wróci. Inflacją też straszyli a teraz boją się deflacji..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~munio 2 miesiąc temuocena: 67% 

  Chcą na umowę zlecenia na miesiąc-dwa. Przeczekać zamknęte granice. Bo za tak mizerne wynagrodzenie w takim kieracie dłużej się nie da.

  oceń komentarz
 • ~Baba z woza 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Jezuniu kochany, za chwile wymyślicie że do rolnika kolejka się ustawia :) Dużo chętnych do pracy za grosze w warunkach zagrożenia zarazić się? To nie żart? :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony