REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Zakupy w bdsklep.pl

Zakupy w bdsklep.pl (fot. mat. prasowe bdsklep.pl)

Unia Europejska przygotowuje zapisy pozwalające korzystać jej obywatelom ze wszystkich e-sklepów dostępnych na terenie wspólnoty. Przekierowanie do lokalnej wersji będzie możliwe tylko w przypadku kupna niektórych towarów.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

O sprawie pisze bussinesinsider.pl. powołując się na „Rzeczpospolitą”. Do tej pory klient mógł spotkać się z odmową przy złożeniu zamówienia w zagranicznym sklepie i zostać przekierowanym np. na polską stronę z inną ofertą produktową.

Teraz UE chce rozwiązać tę kwestię i w ramach Jednolitego Rynku Cyfrowego chce wprowadzić zakaz blokowania dostępu do zagranicznego e-sklepu lub przekierowywania do lokalnego oddziału. To drugie będzie możliwe tylko w przypadku, gdy dany produkt jest legalny w jednym kraju, natomiast w innym już nie. Klient będzie musiał być jednak o takim rozwiązaniu poinformowany.

Więcej w bussinesinsider.pl I “Rzeczpospilitej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony