REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)
Auchan, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Auchan, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Jak informuje Rzeczpospolita, Państwowa Inspekcja Pracy weryfikuje doniesienia prasowe, jakoby pracownicy Auchan byli zmuszani do składania pracodawcy oświadczeń, czy otrzymują środki z programu 500+. O przedstawienie wyników kontroli poprosił Rzecznik Praw Obywatelskich. Sprawdzenie potrwa do końca lutego.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy sprawdzą, czy Auchan żądał od pracowników składania oświadczeń i czy było to zgodne z regulaminem funduszu, a także czy prawidłowa była procedura odbierania oświadczeń - czy była zgodna z regulaminem, czy oświadczenia składane były dobrowolnie i wyłącznie przez osoby ubiegające się o świadczenia. Szczególnie wnikliwie zbadana będzie kwestia opisywanego w prasie wymuszania składania oświadczeń pod groźbą zwolnienia z pracy.

W związku z zapowiedzianą kontrolą obowiązku składania przez pracowników sieci placówek handlowych Auchan oświadczeń o pobieraniu środków z programu „Rodzina 500 plus", RPO zwrócił się 27 stycznia, z prośbą do Głównego Inspektora Pracy o udostępnienie Rzecznikowi wyników kontroli (III.7042.4.2017).

Główny inspektor pracy Roman Giedrojć odpowiedział 7 lutego, że to zrobi i poinformował, że kontrola potrwa do końca lutego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony