REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot.wiadomoscihandlowe.pl)

Możliwość ustalania maksymalnych cen wybranych produktów, w tym żywności, a także słone kary dla spekulantów, którzy w sposób nieuzasadniony będą windować ceny, m.in.  takie rozwiązania znalazły się w pakiecie ustaw tworzących tzw. tarczę antykryzysową  - do takich informacji dotarł Fakt.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W związku z ograniczeniami w sklepach i koronawirusem, ceny w wielu sklepach poszły w górę. Choćby dziś pisaliśmy o tym, że w związku z zapowiedzi kontroli UOKiKu wielu sprzedawców zdecydowało się zawyżone ceny obniżyć.

Jednak problemem nadal są ceny artykułów medycznych chroniących przed zarażeniem koronawirusem, czyli m.in. maseczek i żeli do dezynfekcji rąk. A kiedy już pojawiają się w sklepach, ich ceny są kosmiczne. Jak donosi "Fakt", za tubkę o pojemności 150 ml trzeba zapłacić 30-40 zł!

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów już powołał zespół, który ma monitorować ceny we wszystkich województwach, a także badać ich przyczyny – donosi dziennik.

Z zawyżonymi cenami chce także walczyć rząd. Przygotował przepisy, które zakładają m.in. odgórne ustalanie cen. Właściwi ministrowie mogą w drodze rozporządzenia „ustalić maksymalne ceny lub maksymalne marże hurtowe i detaliczne stosowane w sprzedaży towarów lub usług mających istotne znaczenie dla ochrony zdrowia, lub bezpieczeństwa ludzi, lub kosztów utrzymania gospodarstw domowych” – zapisano w projekcie ustawy, wchodzącej w skład tzw. tarczy antykryzysowej, do której dotarł "Fakt".

Za stosowanie wyższych cen lub marż grozić będzie od 5 tys. zł  do nawet 5 mln zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 25

 • 21
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gija888 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  krystyna ma rację. Sam prowadzę sklepy i z dostawy na dostawę ceny na fakturach od dostawców rosły. To nie jest nasza wina sklepikarzy, nasza marża jest stała i niezmienna. Cena na półce zmienia się przez to że drożej kupujemy i nie mamy na to wpływu, Albo będziemy mieć towar w wyższej cenie i będziemy mogli handlować albo nie. To nasze być albo nie być. Nikt nie pisze jakie w tej chwili ponosimy koszty: pleksy, płyny, rękawiczki, dezynfekcja sklepów, brak pracowników ze względu na ustawy, dodatkowe premie, koszty przystosowania sklepów do tej sytuacji...to olbrzymie koszty które nikt nie uwzględnił w bieżącej działalności. Średnio na jeden sklep jest to od 2000 do 5000zł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krystyna 5 3 miesiące temuocena: 100% 

  Dlaczego za zwyżkę cen obwinia się sklepy a nie hurtownie które dostarczają towar , prowadzę sklep i mogę udowodnić jak drastycznie z dnia na dzień zostały podniesione ceny dostarczanych produktów , nawet o 100%. Jak w aptekach ceny wzrosły na niektóre produkty to winę za to obciąża się dostawców , a w sklepach spożywczych to już wina sklepów . Chętnie udostępnię dokumenty dostaw jak z dnia na dzień zwyżkowały ceny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tadek 4 3 miesiące temuocena: 100% 

  TO KOLEJNY DOWÓD NA TO, ŻE Pis TO KOMUNA W NAJCZYSTSZEJ POSTACI.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojkot!!! 3 3 miesiące temuocena: 71% 

  Pogięło ich do końca. Rynek jest wolny! Jest prawo popytu i podaży. Co to - nie ma już wolności gospodarczej? To jakiś horror! Robią z nas niewolników. Powinniśmy wszyscy wyjść na ulicę, dotknąć virusa i nabrać przeciwciał i gospodarka szła by normalnie. Niszczą wszystko. To jest jakiś zamach na świat! Kto za tym stoi?!! Pałują ceny akcji w dół. Trwa właśnie wyleszczanie! Potem zbiorą wszystko na dole i ogłoszą, że już nie ma problemu. Po prostu ograbiają świat na maszych oczach. Tu nie chodzi o żadne niebezpieczeństwo, bo ludzi umiera wielokrotnie więcej na inne choroby zakaźne i nikt z tym nic nie robi. GRANDA!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilona2 2 3 miesiące temuocena: 83% 

  Nigdy nie uwierzë że ktoś zostanie ukarany za podnoszenie cen na towar u nas jest wolna amerykanka i nigdy nie było za to kary nie piszcie takich bzdur bo sami wiecie że to jest nie realne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wojtek 1 3 miesiące temuocena: 86% 

  Obudzili się.... Jak sieci prują handel tradycyjny sprzedając produkty czasami z cenami poniżej kosztówvwytworzenia to Pan Minister twierdzi że nie ma narzędzi żeby to "wyprostować" i zeby mu najlepiej nie zawracać tym dupy. No ale jak trzeba zagrać pod publiczkę to się produkuje takie bzdety, których nikt nie będzie w stanie ogarnąć.

  oceń komentarz
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony