REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał (fot. mat. prasowe)

Kryzys gospodarczy wywołany pandemią Covid-19 do końca roku nie zmieni zbyt wiele na polskim rynku spożywczym, ani w handlu detalicznym i hurtowym - uważa Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zdaniem Tokarza, nawet jeśli niektóre firmy o słabej kondycji finansowej nie zdołają przetrwać, to i tak zawierucha na rynku FMCG nie będzie się równała z tą, z jaką być może będziemy mieli do czynienia w innych sektorach rynku. Menedżer prognozuje, że pozycja dyskontów w handlu w Polsce pozostanie niezagrożona, a małe sklepy - o ile tylko będą dobrze prowadzone - wciąż będą przynosić zyski swoim właścicielom. Przetrwają także solidni hurtownicy i dystrybutorzy.

Jednak koronakryzys może dać impuls do dalszej konsolidacji rynku handlu spożywczego w Polsce. Krzysztof Tokarz zapowiada, że Grupa Specjał jest gotowa do uczestniczenia w przejęciach, jeżeli tylko nadarzą się dobre okazje. Firma chciałaby dokonywać akwizycji zarówno w obszarze hurtowniczym, jak i detalicznym (sieci franczyzowe).

- Sytuacja nam sprzyja. Mamy ambitne plany i są one wykonywane - komentuje Tokarz w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl. Dopytywany o to, czy na rynku pojawiły się już sygnały, że ktoś może być gotowy do sprzedania się w związku z koronakryzysem, Tokarz odpowiada, że jest jest jeszcze na to za wcześnie.

Podczas rozmowy z Krzysztofem Tokarzem zapytaliśmy również o to, jak poradzili sobie hurtownicy i detaliści w pierwszych miesiącach pandemii COVID-19. Okazuje się, że zwłaszcza dystrybutorzy wyspecjalizowani w alkoholu, piwie czy nawet nabiale mogą mieć problemy z płynnością. Więcej na ten temat - w materiale wideo.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony