REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

BRANŻA PO GODZINACH

 

16 lutego 2020, 18:15

Zamknięte lub działające na pół gwizdka fabryki, problemy z transportem, zamarły handel. Tak wygląda teraz rzeczywistość firm technologicznych w Chinach - informuje serwis next.gazeta.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Straty tak wielkich globalnych graczy jak Apple lub Huawei z powodu epidemii koronawirusa w Chinach sięgną dziesiątków miliardów dolarów. W czwartek na przykład opublikowano raport firmy badawczej Counterpoint Research. Jej analitycy prognozują, że w pierwszym kwartale sprzedaż smartfonów w Państwie Środka spadnie aż o 20 proc.

To w praktyce oznacza np., że Apple sprzeda do końca marca o milion mniej iPhone’ów, niż stałoby się, gdyby nie było koronawirusa.

Apple jednak nie straci tak wiele jak Huawei. Sprzedaż w Chinach kontynentalnych zapewnia mu około 17 proc. jego przychodów. Dla Huawei natomiast chiński rynek to podstawa - odpowiada aż za 60 proc. całkowitej sprzedaży koncernu z Shenzen.

Załamanie sprzedaży w Chinach z powodu epidemii koronawirusa jest niestety tylko częścią wielu problemów, które stwarza epidemia koronowirusa. W Państwie Środka nie działają tysiące fabryk, a wiele innych pracuje z niewielką wydajnością. Tymczasem produkują one w zasadzie wszystko, z czego dzisiaj składa się smartfon, komputer lub tablet.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~niki 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  To teraz sobie wyobraźcie wybuch epidemii w Korei Północnej. Ich służbę zdrowia, niedożywionych mieszkańców. Potem Indie z miliardową populacją. Afrykę i bliski wschód . Werówkę ludów na północ, najpierw w kierunku Rosji, następnie przez Europę wschodnią. Będzie się działo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony