REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(fot. Pixabay CC0)

Polscy hodowcy oferują sprzęt i doświadczenie umożliwiające sprawne przeprowadzenie akcji dezynfekcji ulic, w związku z epidemią koronawirusa. Ofertę pomocy w piśmie do wojewodów z przedstawił prezes POLPiG.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W Polsce działa ponad 2 tys. dużych gospodarstw hodowlanych dysponujących nowoczesnym sprzętem do spryskiwania pól. Ofertę wykorzystania tego sprzętu w walce z koronawirusem przedstawił w piśmie do wojewodów Prezes Krajowego Związku Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej Polpig – Aleksander Dargiewicz.

„Polscy hodowcy na miarę swoich sił i środków chcą włączyć się w walkę z koronawirusem. Posiadany przez nas sprzęt i kompetencje mogą być cennym uzupełnieniem środków, którymi dysponuje państwo” – podkreśla Dargiewicz.

Deklaracje potwierdza przedstawiciel hodowców – Grzegorz Brodziak z Goodvalley „Jesteśmy częścią lokalnej społeczności. Wsparcie sprzętowe traktujemy jako naturalny element wspólnej walki  z epidemią COVID19”.

 W piśmie do wojewodów oprócz oferty wykorzystania sprzętu znalazł się postulat zmian zasad prowadzenia kwarantanny, tak by można było w czasie jej trwania zabezpieczyć zwierzęta w opiekę i pasze. Hodowcy deklarują przyjęcie specjalnych środków bezpieczeństwa umożliwiających pracę nawet w przypadku konieczności kwarantanny.

Oferta sprzętu rolniczego do walki z koronawirusem to nie jedyne wsparcie ze strony hodowców. W piątek, pomoc w wysokości 1,5 mln złotych na zakup sprzętu zadeklarowały firmy Animex Foods i Agri Plus. Swoje produkty przekazuje również firma Tarczyński, Konspol oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot. Goodvalley oprócz wsparcia finansowego dla szpitala w Człuchowie postanowił zaangażować się w podniesienie poziomu informatyzacji szkół w małych gminach i finansowe wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych, które zaangażowały się w akcję szycia maseczek.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Człowiek 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Prawdziwi PATRIOCI! Z podziękowaniem obywatel.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony