REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Auchan Proletarsky, Moskwa

Auchan Proletarsky, Moskwa (fot. Барвенковский [CC BY-SA 4.0])

Rząd Federacji Rosyjskiej sporządził oficjalną listę przedsiębiorstw „systemowo znaczących”. Firmy te mogą liczyć na specjalne wsparcie rządu w sytuacjach kryzysowych. W obliczu epidemii koronawirusa lista została rozszerzone i obecnie obejmuje m.in. sieci detaliczne Auchan, Ikea i Sportmaster oraz sieci gastronomiczne McDonald's i Burger King – informuje serwis Meduza.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Lista powstała w 2015 r. i początkowo obejmowała ok. 200 firm o strategicznym znaczeniu dla gospodarki Rosji. Firmy te – głównie państwowe molochy – odpowiadały za 70 proc. produktu krajowego brutto i zatrudniały ponad 20 proc. wszystkich pracowników w Rosji.

Obecnie lista została rozszerzona do ok. 600 przedsiębiorstw, wśród których znalazły się międzynarodowe sieci handlowe i gastronomiczne.

Sama obecność na liście nie wystarczy, by automatycznie liczyć na państwowe wsparcie w zwalczaniu koronawirusa. Rząd federalny prowadzi obecnie specjalne stress-testy, na podstawie których oceniać będzie, czy i w jakim zakresie dane przedsiębiorstwo wymaga wsparcia w czasach zarazy.

Źródło: meduza.io

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony