REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (24.02 - 01.03.2020)

(fot. Pixabay/CC0)

Jak wynika z badania CBRE w grudnia, kosmetyki, zabawki i książki są najpopularniejszymi pomysłami na prezenty świąteczne. Dużym zainteresowaniem wśród badanych cieszą się również perfumy i ubrania.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Ulubionymi miejscami ankietowanych na zakupy świąteczne są internet (63 proc. wskazań) i centra handlowe (44 proc.). Konsumenci korzystają naprzemiennie z dwóch kanałów sprzedaży: offline i online, których oferta dopełnia się nawzajem. Co czwarty Polak na zakupy wybierze hipermarket.

Z odpowiedzi respondentów wynika, że połowa Polaków przeznaczy na zakupy świąteczne od dwóch do czterech godzin. Co piąty Polak spędzi od pięciu do ośmiu godzin na poszukiwaniu prezentów, a co dziesiąty - nawet powyżej ośmiu godzin.

Większość badanych planuje przeznaczyć na jeden prezent do 100 zł. Na prezent powyżej 200 zł zdecyduje się co piąty ankietowany, również co piąty wyda mniej niż 50 zł. 63 proc. badanych stwierdziło, że promocje odgrywają dla nich istotną rolę, a dla niemal 20 proc. Polaków przeceny są bardzo ważne.

- Przeprowadzone badanie konsumenckie wykazuje, że Polacy podejdą do zakupów prezentów świątecznych dość rozważnie. Większość z nich skorzysta z komfortu zrobienia zakupów przez internet i planuje przeznaczyć na wybór prezentów sumarycznie nie więcej niż cztery godziny, a co piąta osoba ankietowana wskazuje maksymalnie godzinę. Ponad połowa badanych planuje przeznaczyć na jeden prezent do 100 zł i chętnie skorzysta z promocji - tłumaczy CBRE.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony