REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
magazyn serów

magazyn serów (fot. Hubert Wójcik)

W wyniku renegocjacji wzoru świadectwa zdrowia służby weterynaryjne Polski i Kostaryki rozszerzyły listę produktów, dla których możliwe jest uzyskanie uprawnień przez zakłady mleczarskie - podało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

REKLAMA

To oznacza, że polscy producenci będą mogli wysyłać do tego niewielkiego kraju w Ameryce Środkowej nowe kategorie produktowe. To: mleko zagęszczone, skondensowane i kajmak, sery, masło, słodka śmietana i mleko UHT.

Do tej pory Polska eksportowała tam takie produkty, jak: mleko w proszku, mleko odtłuszczone w proszku, mleko pełne w proszku, serwatka w proszku, serwatka w proszku demineralizowana, śmietanka w proszku, koncentrat białka mleka, koncentrat serwatki, produkty mleczne z dodatkiem tłuszczy roślinnych.

Ministerstwo informuje, że zakłady zainteresowane eksportem na rynek kostarykański nowych kategorii produktów powinny skontaktować się z odpowiednimi dla ich terenów powiatowymi lekarzami weterynarii w celu rozpoczęcia procedury uzyskiwania odpowiednich uprawnień.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Half Page (13-28.02.2020)
do góry strony