REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Promocje w sklepach.

Promocje w sklepach. (fot. materiały własne)

Jak informuje resort finansów w uzasadnieniu do projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, że podatek „ma charakter podatku bezpośredniego, płaconego przez sprzedawców detalicznych na konto urzędu skarbowego. Jest on związany bezpośrednio z osiąganym przez podatnika przychodem z tytułu sprzedaży detalicznej na rzecz konsumentów. Podatek nie będzie przerzucany na konsumenta.”

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Według resortu „oznacza to, że ekonomiczny koszt podatku poniosą sprzedawcy detaliczni, a nie konsumenci. Zakłada się, że wprowadzenie podatku nie spowoduje wzrostu cen. Duża rywalizacja pomiędzy sieciami handlowymi i ewentualne wzmocnienie konkurencji nie pozwoli przenieść kosztów daniny na konsumenta.”

Jak uzasadnia resort „w przypadku podniesienia stawek podatku od towarów i usług w roku 2012, nie zaobserwowano statystycznie istotnego impulsu inflacyjnego z tego tytułu.”

Według resortu „projektowana danina przede wszystkim przyczyni się do wzmocnienia małych i średnich przedsiębiorstw. Jednocześnie dochody z podatku służyć będą bezpośrednio finansowaniu wydatków budżetowych wynikających z realizacji programu pomocy państwa w wychowaniu dzieci „Rodzina 500 plus”. Z tego punktu widzenia należy skutki społeczne ocenić  pozytywnie.”

Proponuje się, aby ustawa weszła w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia. Taki termin pozwoli na przystosowanie się potencjalnych podatników do nowego podatku.

Kliknij tutaj i zobacz pełną wersję ustawy o podatku od handlu wraz z pełnym uzasadnieniem

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony