REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
 

28 stycznia 2020, 17:31

magazyn

magazyn (fot. Pixabay CC0)

Największe trudności wskazywane przez firmy z sektora transport i gospodarka magazynowa są związane z kosztami zatrudnienia. W skali roku najbardziej wzrosło znaczenie barier związanych z wysokimi obciążeniami na rzecz budżetu - podaje GUS.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury branży transportowej i magazynowej kształtuje się na poziomie minus 0,5 (minus 2,5 w grudniu ub.r.). Poprawę koniunktury odnotowuje 14,2% badanych firm, a jej pogorszenie – 14,8% (przed miesiącem odpowiednio 12,2% i 14,8%). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. 

Bieżący popyt, sprzedaż oraz sytuacja finansowa oceniane są bardziej negatywnie niż w grudniu ub.r. Przewidywania w tym zakresie są mniej pesymistyczne od formułowanych w ubiegłym miesiącu. Odnotowywany jest wzrost opóźnień płatności za wykonane usługi. Kierujący jednostkami planują zwiększenie zatrudnienia. W najbliższych trzech miesiącach spodziewany jest dalszy wzrost cen. 

Odsetek przedsiębiorców nieodczuwających żadnych barier w prowadzeniu bieżącej działalności kształtuje się na poziomie 11,8% (przed rokiem 12,0%).  Największe trudności wskazywane przez firmy zgłaszające bariery związane są z kosztami zatrudnienia (59,9% w styczniu br., 55,5% przed rokiem).  W skali roku najbardziej wzrosło znaczenie barier związanych z wysokimi obciążeniami na rzecz budżetu (z 38,0% do 45,6%), niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej (z 28,9% do 36,1%) oraz niedostatecznym popytem (z 17,2% do 24,1%). 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony