REKLAMAMLEKOVITA - Baner główny (kwiecień 2018)

wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Według opublikowanych 20 marca danych Eurostatu koszty pracy w Polsce, liczone w ujęciu godzinowym, wzrosły w w IV kw. 2016 r. w ujęciu r/r o 5,4%. O ile jednak wzrost w sektorze przedsiębiorstw (business economy) wyniósł 4,5%, to w sferze nierynkowej (mainly non-business economy) aż 7,9%. W handlu godzinowe koszty pracy wzrosły o 2,8%.

REKLAMARTA - belka w artykułach - kwiecień 2018

(Pixabay CC0)

Wzrost kosztów pracy - w ujęciu godzinowym, czyli po podzieleniu sumy wynagrodzeń, dodatków i obowiązkowych składek przez liczbę przepracowanych godzin - dla krajów UE28 wyniósł średnio 1,7%. Dla krajów strefy euro EA19 wzrost wyniósł 1,6%.

W IV kw. 2016 r. w porównaniu do IV kw. 2015 r. godzinowe koszty pracy w całej UE28 godzinowe koszty pracy wzrosły o 1,7% w przemyśle, 3,1% w budownictwie, 1,6% w handlu i usługach oraz 1,8% w w sferze nierynkowej (non-business economy - urzędy, instytucje publiczne itp.). Dla EA19 te wartości wyniosły odpowiednio 1,8% dla przemysłu, 2,3% dla budownictwa, 1,5% dla handlu i usług oraz 1,5% do non-business.

W Polsce w skali całej gospodarki wzrost godzinowych kosztów pracy wyniósł 5,4%, przy czym średnio w sektorze przedsiębiorstw godzinowe koszty pracy wzrosły o 4,5%, a w sferze nierynkowej 7,9%. Najniższe wzrosty godzinowych kosztów pracy odnotowały górnictwo (-11%) transport i logistyka (2%) oraz handel (2,8%). Najszybciej rosły koszty pracy w sektorze administracja,obronność, ZUS (13,1%).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony
"