REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Sklep internetowy Morele.net został zaatakowany – doszło do nieuprawnionego dostępu do danych osobowych klientów. Dostęp został wykryty i zablokowany, ale dane mogą być zagrożone. Serwis wzywa użytkowników do zmiany hasła.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Jak informuje serwis Morele.net, nieuprawniony dostęp nie dotyczył informacji o kartach płatniczych, loginów do banków czy informacji podawanych we wnioskach ratalnych. Grupa Morele nie gromadzi tych danych, a dane podawane na stronie e-sklepu są gromadzone w bazach operatora płatności i banku.

Dane osobowe mogą być wykorzystywane do prób wyłudzeń, m.in. za pośrednictwem fałszywych wiadomości sms lub dostarczania na adres e-mail użytkowników informacji – w tym m.in. handlowych – na które nie wyrazili zgody. Istnieje również ryzyko rozkodowania hasła.

„Wdrażając w trybie natychmiastowym nowe procedury i środki bezpieczeństwa uniemożliwiliśmy dokonania ponownego nieuprawnionego dostępu do danych osobowych.

Zawiadomiliśmy o nieuprawnionym uzyskaniu dostępu do danych Urząd Ochrony Danych Osobowych i złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa” – pisze serwis w komunikacie na swojej stronie oraz w mailach do użytkowników.

Morele.net wyrażają ubolewanie z powodu zaistnienia incydentu i zapewniają, że traktują problem jako priorytetowy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony