REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Posłowie przegłosowali zmiany w kodeksie karnym, na mocy których kradzież poniżej jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia nie jest przestępstwem.
REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.
Waldemar Nowakowski

Waldemar Nowakowski

Decyzja posłów to fatalna informacja dla tysięcy detalistów. Przypomnijmy, że dotychczas kwalifikowana jako przestępstwo była kradzież towarów wartych więcej niż 250 zł. Podniesienie progu oznacza, że złodzieje będą jeszcze bardziej zuchwali. – Przestępcy ci doskonale znają swoje prawa i na pewno ucieszą się z tej zmiany. Czy ta decyzja nie pozostaje w sprzeczności z Konstytucją RP, która zakłada bezdyskusyjnie chronić własność obywateli swego kraju? Posłowie ślubowali, że będą stać na straży Konstytucji RP, czynić wszystko dla dobra obywateli. Czy posłowie podczas tego głosowania nie złamali tej przysięgi? Może już o niej zapomnieli? – komentuje Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu, która wielokrotnie apelowała o niepodnoszenie progu kradzieży.Zapis może jeszcze zostać odrzucony przez Senat RP, a w ostateczności przez prezydenta Komorowskiego. Jeżeli tak się nie stanie, PIH zapowiada skargę do Trybunału Konstytucyjnego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gugu 2 ponad rok temu

  Hehe, faktycznie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~handlowiec_polska_wschodnia 1 ponad rok temu

  czyli teraz złodzieje podjeżdżający na stacje będą tankować o 150 zł więcej (do tej pory lali za darmo za 250 zł i uciekali). Brawo :/.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony