REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Krajowa Spółka Cukrowa pod koniec ubiegłego roku zgłosiła do Urzędu Patentowego RP wniosek o rejestrację słowno-graficznego znaku towarowego Krajowej Grupy Spożywczej.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(fot. Urząd Patentowy RP)

Przypomnijmy, że KGS to narodowy holding rolno-spożywczy, nad którego stworzeniem od kilku lat pracuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. W skład nowego podmiotu, który jest budowany na bazie Krajowej Spółki Cukrowej, wejdą przedsiębiorstwa kontrolowane przez skarb państwa. Które dokładnie? Lista wciąż nie została ogłoszona publicznie, choć mamy już pewne tropy.

W ostatnich dniach o KGS zrobiło się głośno w związku z deklaracją wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia, który w rozmowie z Money.pl zasugerował, że narodowy holding może zostać uzupełniony o sieć sklepów spożywczych (poprzez przejęcie prywatnego podmiotu przez państwo). Soboń wycofał się później z tej zapowiedzi, co jednak nie musi być równoznaczne z faktyczną rezygnacją przez Ministerstwo Aktywów Państwowych z planów realizacji takiego pomysłu.

Wniosek o rejestrację znaku towarowego Krajowej Grupy Spożywczej przez Krajową Spółkę Cukrową zgłoszony został w grudniu 2019 r. Postępowanie zgłoszeniowe jest jeszcze w toku.

Choć tworzenie KGS pomimo upływu lat wciąż jest na wczesnym etapie, to jednak złożenie wniosku o rejestrację znaku towarowego przez Krajową Spółkę Cukrową nie powinno dziwić. Spółka postanowiła zabezpieczyć swoje interesy z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to o tyle ważne, że w listopadzie 2019 r. inny podmiot wystąpił do Urzędu Patentowego z wnioskiem o rejestrację znaku... Polska Grupa Spożywcza PGS. W poprzednich latach o Krajową Grupę Spożywczą politycy PiS określali właśnie mianem Polskiej Grupy Spożywczej (inna wersja: Narodowy Holding Spożywczy).

Warto zauważyć, że również domena internetowa krajowagrupaspozywcza.pl jest już zarezerwowana dla Krajowej Spółki Cukrowej. Firma wykupiła ją pod koniec września 2019 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~prof Ciekawski 3 29 dni temuocena: 100% 

  1. ciekawe czy te logo było tańsze czy droższe niż maseczki? 2. czy wódka "Misiewiczówka" będzie produktem corowym kategorii alkohol mocny? 3. czy Orlen kupi Zabkę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niki 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Naszej ukochanej władzy zdaje się że powtórzą Południowo Koreański scenariusz z Czebolami. Jak podejdą do tego jak do rządzenia krajem to wyjdzie im coś na pograniczu PGR-u i kołchozu. Zabraknie nam kartofli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asmodeu 1 miesiąc temuocena: 100% 

  To logo to wczesne lata 90. Kto to projektowal?! I za ile? Totalne partactwo... Echhh...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony