REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Marcin Rosati, prezes Media Markt Saturn Polska

Marcin Rosati, prezes Media Markt Saturn Polska (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Współcześni klienci elektromarketów oczekują nie tylko szerokiej oferty produktowej, ale także bardziej kompleksowych usług - powiedział podczas Kongresu Rynku FMCG 2019 Marcin Rosati, prezes Media Markt Saturn Polska.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zdaniem Marcina Rosatiego e-commerce może wynieść nawet 25 proc. całego rynku detalicznego. Wzrost wartościowy tej kategorii idzie w parze ze zmianą oczekiwań klientów. Oczekują oni kompleksowego rozwiązania.

Z tego względu Media Markt skupi się na obsłudze posprzedażowej obejmującej montaż, kalibrację czy konfigurację sprzętu. Istotną rolę odgrywać będzie doradztwo i prezentacja nowych produktów, takich jak urządzenia do obsługi inteligentnego domu. Media Markt przygląda się również współpracy z Carrefourem, w którego hipermarketach uruchomiono dwa testowe sklepy.

- Transformacja jest procesem ciągłym. Musimy być przyzwyczajeni do tego, że zmieniamy się cały czas, bo zmienia się konsument – powiedział Marcin Rosati podczas 12. Kongresu Rynku FMCG.

Prezes Rosati powiedział podczas debaty dotyczącej transformacji cyfrowej w handlu, że dla Media Markt kluczowe jest doświadczenie zakupowe klienta. - Styczność z naszą marką musi być przyjazna i jednolita. Punktów kontaktu jest bardzo dużo: sklep stacjonarny, internetowy, call center, social media. Celem nadrzędnym jest jednolita obsługa klienta – podkreślił Marcin Rosati.

Z tego względu Media Markt uruchomił asystenta głosowego. - Chcemy zapewnić klientowi informację w jak najlepszym zakresie. W tym widzimy przyszłość – dodał prezes Media Markt Saturn Polska. Obecnie spółka prowadzi testy tego narzędzia. Już teraz można zapytać je o lokalizację sklepu czy dowiedzieć się więcej o ofercie standardowej i promocyjnej. Asystent głosowy wkrótce będzie poszerzany o nowe funkcjonalności.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony