REKLAMAKORAL - GRAND Exotic - Baner Główny (11-31.03.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Produkty rolne

 

17 stycznia 2020, 13:07

Terminal Cukrowy KSC

Terminal Cukrowy KSC (materiały prasowe)

KSC podsumowała kampanię cukrowniczą 2019/2020. Z niemal 6 mln ton surowca wyprodukowano 860 tys. ton cukru.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Krajowa Spółka Cukrowa  poinformowała o wynikach kampanii cukrowniczej 2019/2020. W kampanii uczestniczyło siedem oddziałów KSC: Cukrownia Dobrzelin, Cukrownia Kluczewo, Cukrownia Krasnystaw, Cukrownia Kruszwica, Cukrownia Malbork, Cukrownia Nakło oraz Cukrownia Werbkowice.

Kampania w KSC rozpoczęła się 10 września 2019 roku w Cukrowni Werbkowice. Najdłużej trwała w Cukrowni Kluczewo (110 dni). Średni czas kampanii wyniósł 99 dni. Z kolei średni plon buraków cukrowych w Spółce wyniósł 57 t/ha, najwyższy średni plon uzyskano w Cukrowni Malbork – 74 t/ha. Średnia polaryzacja, (zawartość cukru w burakach) wyniosła 16,7 proc. W 2019 roku buraki cukrowe, zakontraktowane przez KSC S.A.  uprawiane były na areale ponad 100 tys. ha, przez 15 tys. plantatorów

– W 2019 roku wyzwaniem były niesprzyjające warunki pogodowe i szkodniki, które w największym stopniu pojawiły się w uprawach buraków na wschodzie kraju – powiedział Krzysztof Kowa, prezes zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.  

Ponadto już w trakcie sezonu, w październiku 2019 roku KSC oddała do użytku Terminal Cukrowy w Porcie Morskim Gdańsk. Własny terminal pozwolił na ograniczenie wynajmu powierzchni w magazynach zewnętrznych, co przyczyniło się do obniżenia kosztów związanych z logistyką. Dzięki tej inwestycji spółka zwiększa możliwości dotyczące pozyskiwania nowych rynków zbytu. Ze względu na spadek spożycia cukru w Unii Europejskiej duże znaczenie mają rynki pozawspólnotowe.  Podczas kampanii w  2019 roku wysłano z terminala 60 tys. ton cukru,  między innymi do krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. KSC planuje wysyłkę cukru z terminala w wielkości 300 000 ton rocznie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony