REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

 

24 listopada 2019, 14:56

Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice

Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice (fot. materiały prasowe, Maspex)

Prezes Grupy Maspex przekonuje, że obciążenia podatkowe dla przedsiębiorców będą rosły. To m.in efekt nastawienia społeczeństwa do haseł głoszonych przez partie polityczne.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

- Nie da się ani w Polsce, ani w Europie wygrać już wyborów z hasłem podwyżki podatków dochodowych. Ale można ro zrobić z hasłem zwiększenia danin sektorowych, najlepiej ulokowanych w obszarze odpowiedzialności za środowisko. Dla mnie takim laboratorium nowych podatków i nazewnictwa są Węgry, gdzie mamy takich danin ponad 20 - mówi Krzysztof Pawiński i dodaje, że nie wierzy w to, że koszty działalności oraz ceny produktów spadną, ponieważ rosną oczekiwania obywateli wobec państwa, a w związku z tym trzeba je finansować z różnych źródeł.

Prezes Maspepxu podczas debaty na Kongresie Nowoczesnej Dystrybucji mówił także o roli nowoczesnych technologii w handlu i produkcji żywności. Stwierdził, że nadal pozostanie tam miejsce na działalność ludzką.

- To, co odkrywamy poprzez złożone algorytmy, pozwala nam być bardziej efektywnym. Jestem jednak prawie pewny, że handel pozostanie sztuką, po tym jak już się całkowicie zdigitalizuje, jak poprawimy wszystkie procesy i wyciągniemy wszelkie dane. Na końcu wygra ten, u którego ten komponent sztuki jest bardziej wyraźny - mówił Pawiński.

Zaznaczył, że to właśnie element ludzki stał za rozwojem Maspexu. - Google czy Facebook nie zrobi za mnie lokowania produktu, który zapewni mi sukces. Gdyby tak było, sukces byłby tylko i wyłącznie efektem wyższych nakładów. Takie firmy jak nasza nie miałaby prawa powstać, ani się rozwijać - przyznał Pawiński.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony