REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał (materiały prasowe, GK Specjał)

Prezes Grupy Kapitałowej Specjał mówi, że koronawirus na razie nie wpłynął na dostawę produktów spożywczych do sklepów. Zamówienia w pierwszym tygodniu zwiększyły się dwu-, trzykrotnie. Teraz wszystko wróciło do normy – twierdzi Krzysztof Tokarz w rozmowie z pb.pl.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Nie brakuje towaru na tynku, poza pojedynczymi pozycjami. Podejrzewano, że część producentów ograniczy moce ze względu na zwolnienia chorobowe czy opiekuńcze. Operator sieci franczyzowych Nasz Sklep, Livio i Rabat Detal na razie nie widzi takich zmian.

Krzysztof Tokarz podał, że GK Specjał na koniec ubiegłego roku w sieciach miał prawie 8,7 tys. sklepów. - To oznacza wzrost rok do roku o 1,3 tys., więc jest to bardzo szybkie tempo. W tym roku chcemy przyłączyć do sieci 1,5 tys. kolejnych sklepów, choć oczywiście plany te mogą się zmienić, bo teraz właściciele myślą nie tyle o przyłączaniu się do franczyz, ile o utrzymaniu sprzedaży i zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom — mówi prezes.

Główna spółka w grupie - PPHU Specjał - wypracowała w 2018 r. prawie 1,2 mld zł przychodów, a w 2019 r. poprawiła wynik. Do zwiększenia obrotów przyczyniły się kłopoty Bać-Polu, pochodzącego również z Rzeszowa. Jak podkreśla Krzysztof Tokarz, spółka zwiększyła obroty o do ponad 1,5 mld zł, co oznacza wzrost o 30 proc. 

— Większa skala i szerszy asortyment, a także zdolność do płacenia za dużą część zamówień w gotówce pozwala nam uzyskiwać lepsze warunki u dostawców, co przekłada się na lepsze warunki dla sklepów, które zamawiają u nas więcej — mówi Krzysztof Tokarz który, na razie nie widzi spowolnienia sprzedaży. — Rośliśmy w tempie przekraczającym 20 proc. Trudno powiedzieć, jak na tę dynamikę wpłynie epidemia. 

Firma wprowadziła m.in. dostawę do magazynów bez osobistego kontaktu kierowcy ze służbami działu przyjęć i obowiązkowy pomiar temperatury pracowników logistyki. Dodatkowo pracowników zaopatrzono w środki do dezynfekcji. We wszystkich obiektach GK Specjał wdrożono procedury stałej dezynfekcji, ograniczenia spotkań, zakazu wizyt osób zewnętrznych, brak migracji pracowników między oddziałami.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony