REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (17-23.02.2020)
Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał

Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał (fot. materiały prasowe)

Zdaniem Krzysztofa Tokarza, prezesa Grupy Kapitałowej Specjał, branża handlowa w 2018 r. nie będzie narzekać na nudę. Rynek w dalszym ciągu będzie się konsolidować,  nie tylko z powodu akwizycji.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

- To będzie dla branży handlowej bardzo ciekawy rok. Spodziewamy się wielu przejęć, upadłości i zmian legislacyjnych. Wiemy, że wiele firm ma ogromne problemy finansowe i będą musiały zdecydować się na jakieś ruchy: albo na upadłość albo na sprzedaż innym graczom z rynku lub podmiotom finansowym - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Krzysztof Tokarz.

Prezes GK Specjał zauważa, że rynek "robi się bardzo wymagający", m.in. dlatego, że marże stają się coraz niższe, a koszty - coraz wyższe. Zdaniem Tokarza, doprowadzi to do tego, że w 2018 r. rentowność na biznesach hurtowych i detalicznych będzie spadała.

Czy rok 2018 będzie lepszy niż poprzedni? - To zależy dla kogo. Dla nas będzie lepszy, bo to raczej my będziemy stroną przejmującą rynek - deklaruje Tokarz.

Jak dodaje, dla wielu innych podmiotów - których prezes Specjału nie wymienia z nazwy - będzie to rok zły, a "wyraźne sygnały" tego widoczne były już pod koniec 2017 r. - Wcale się z tego nie cieszę - podkreśla jednak Krzysztof Tokarz.

Szef Specjału prognozuje, że w 2018 r. pracownicy handlu będą oczekiwali coraz wyższych zarobków, natomiast wydajność i jakość pracy będą spadały. - Pracownik może dziś bowiem łatwo i szybko zmienić pracę, zyskując na tym. Nie jest więc zainteresowany jakością pracy - podkreśla Krzysztof Tokarz.

Czytaj także:
Grupa Specjał podnosi prognozy sprzedaży, ale spodziewa się niższych zysków
Krzysztof Tokarz: Rozwój sieci franczyzowych na polskim rynku może ulec zahamowaniu [WYWIAD]

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kol 1 ponad rok temu

  Pracownik może dziś bowiem łatwo i szybko zmienić pracę, zyskując na tym. Nie jest więc zainteresowany jakością pracy skoro szeregowi pracownicy zarabiaja wszyscy tak samo to po co wykonywac swoja prace dokładnie szybko i rzetelnie (wtedy okazuje sie ze pracujemy za 2 osoby) jak pensja taka sama jak tego pracownika który robi powoli co godzine idzie na papierosa itd ...

  oceń komentarz
do góry strony