REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Polski handel będzie się rozwijał, mimo naporu ze strony zagranicznych sieci handlowych – tak podczas debaty „Nowe rozdanie w handlu. Zmiany w prawie wymuszają transformację branży” na Kongresie Rynku FMCG 2018 mówił Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Tokarz pytany o scenariusz dla handlu na najbliższe miesiące stwierdził, że będzie następowała konsolidacja, można spodziewać się także sporej liczby upadłości. Dzięki fuzjom poziom polskiego handlu ma rosnąć.

– Polski handel będzie się rozwijał. Parę lat temu dyskonty zagarnęły rynek, teraz widzimy również franczyzowe sklepy, które świetnie sobie radzą w sąsiedztwie takich placówek. Wymaga to oczywiście pewnych konkretnych zachowań np. zaproponowania konsumentom innego asortymentu – przyznał Krzysztof Tokarz.

Z tym zdaniem nie zgodził się Robert Krzak, wiceprezes sieci Piotr i Paweł. – Gdyby kilka polskich sieci, mających kilkuprocentowy udział w rynku, zjednoczyło się, to może miałyby szansę przebicia. Ale tak się raczej nie stanie. Polski handel może się utrzymać co najwyżej w małych sklepach – przyznał Krzak.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pietia 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Popracujcie nad ortami i stylami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony