REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał (fot. materiały prasowe)

Prezes Grupy Kapitałowej Specjał Krzysztof Tokarz zapowiada, że firma chce do końca 2018 roku mieć w swoim portfolio blisko 8 tys. placówek franczyzowych. Obecnie grupa skupie ponad 7300 placówek, ale bardzo dynamiczny organiczny rozwój sieci daje szansę na zbliżenie się do zakładanego celu. Jednocześnie firma prowadzi rozmowy w sprawie ewentualnych przejęć.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

– Rynek FMCG będzie się bardzo dynamicznie zmieniał. Grupa Kapitałowa Specjał, chce być na nim bardzo ważnym graczem i mam nadzieję, że nasza kadra, finanse oraz pomysły i doświadczenie spowodują, że tak właśnie będzie – powiedział Krzysztof Tokarz podczas organizowanych przez GK Specjał Targów Biznes-Żywność-Medycyna w kompleksie G2A Arena w Rzeszowie.

Przy okazji zaprezentował także wyniki trzech sieci franczyzowych, należących do Grupy. Największa z nich, Nasz Sklep dysponuje obecnie ponad 3700 sklepami, w ostatnim roku zanotowała wzrost na poziomie 2,6 proc i wypracowała obrót na poziomie 5,6 mld złotych. Z kolei sieć Livio, która posiada obecnie 2418 sklepów urosła o ponad 10 proc, i zanotowała obrót w wysokości 2,8 mld złotych.

Najnowszy nabytek Specjału, przejęta w czerwcu sieć Rabat Detal to obecnie 1217 sklepów, które w 2017 roku rozwijały się w tempie ponad 15 proc. i osiągnęła obrót na poziomie 1,4 mld złotych. – Sieć wykazuje tendencję wzrostową, mamy coraz więcej sklepów. Uważam, że była to bardzo dobra inwestycja – podsumował Tokarz, dodał, że Rabat Detal docelowo ma stać się siecią ogólnopolską.

Zaznaczył również, że do końca tego roku GK Specjał będzie chciał zbliżyć się do liczby 8000 sklepów franczyzowych. Obecnie ma ich 7300. Tokarz wybiegł nawet dalej w prognozach rozwoju biznesu. – Chcemy mieć 10 000. sklepów. Być może uda się to osiągnąć w roku 2019, a najpóźniej w roku 2020 – podsumował.

Jednocześnie firma pracuje nad kolejnymi akwizycjami, które pomogłyby grupie szybciej osiągnąć zakładane cele. Prezes Krzysztof Tokarz potwierdził, że rozmawia o kolejnych akwizycjach w obszarze detalu. Nie chciał jednak zdradzić na jakiem etapie są prowadzone rozmowy i kiedy mogłyby zostać sfinalizowane.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony