REKLAMAMLEKOVITA - Baner główny - WPC (sierpień 2018)
Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał (fot. materiały prasowe)

Grupa Kapitałowa Specjał zanotowała w sierpniu obroty aż o 10 procent wyższe niż pierwotnie planowała. Spowodowało to, że logistyka grupy nie zawsze nadąża za sprzedażą. Chodzi głównie o brak pracowników.

REKLAMAFBK 2018 - belka w artykułach - (sierpień-wrzesień 2018)

O sprawie mówi w kwartalniku Grupy Kapitałowej Specjał jej prezes Krzysztof Tokarz. – Gwałtowny wzrost obrotów odbija się niekorzystnie na systemie naszej logistyki. Tym bardziej, iż obecny wzrost generowany jest przede wszystkim przez produkty najcięższe, takie jak piwo, napoje, soki – przyznaje Tokarz. I od razu podaje powód, chodzi o brak pracowników. – Daje o sobie znać niedobór rąk do pracy. Brakuje ludzi do kompletacji wysyłki, czy przerzucania ciężkiego towaru z półek magazynowych na samochody itp. – podkreśla.

Mimo niedoboru pracowników GK Specjał zamierza w najbliższych miesiącach zainwestować w rynek detaliczny. – Rozwój naszych sieci franczyzowych i sieci sklepów własnych zapewni także wzrost operacji hurtowych. To wszystko w ramach rozwoju organicznego, choć przyznam, że wciąż liczymy na fuzję i przejęcia, które mogą wyraźnie przyspieszyć rozwój firmy – przyznaje Tokarz.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony