REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał (fot. mat. prasowe)

GK Specjał przygotowała nową strategię rozwoju 2019-2021. Jak tłumaczy prezes firmy, Krzysztof Tokarz, jednym z podstawowych celów jest osiągnięcie 10 000 sklepów we własnych sieciach franczyzowych. Specjał chce również podwoić obroty.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Jak wynika z oficjalnych danych, na koniec lutego 2019 roku w ramach sieci franczyzowych Specjał działało 7699 sklepów. Do 2021 roku będzie ich nawet 10 000. Specjał rozwija takie szyldy, jak Nasz Sklep, Livio oraz Rabat Detal.

Krzysztof Tokarz, oprócz rozwoju sieci sklepów, mówił podczas konferencji Specjału o planach rozwoju liczby oddziałów. Obecnie Grupa ma ich 16, ale w najbliższych latach planowany jest ich szybki wzrost.

- Postawione cele zorientowane są na takie elementy jak: wzrost ilości oddziałów, poszerzenie oferty asortymentowej, lepsza współpraca z producentami, obsługa dużych sklepów oraz uatrakcyjnienie ceny dla ostatecznego odbiorcy. Mamy wszelkie kompetencje ludzkie, finansowe oraz zasoby materialne do realizacji postawionych celów – powiedział prezes GK Specjał, Krzysztof Tokarz.

Wszystkie nowe działania podejmowane przez firmę mają doprowadzić do podwojenia obrotów do 2021 roku. W 2018 roku wyniosły one około 1,67 mld złotych. - Wysyłamy w rynek jasny przekaz. Jesteśmy pewni, że średnio dwukrotnie zwiększymy obroty, ale urosną z nami tylko świadomi rynku i realiów producenci, którzy wspólnie z nami chcą się rozwijać. Szacowany dwukrotny wzrost obrotów jest możliwe dużo większy, ale jest on uzależniony również od sytuacji rynkowej - dodaje wiceprezes, dyrektor handlowy Specjał, Remigiusz Czernecki.

Grupa Specjał poinformowała także o planach rozszerzenia zespołu handlowców. Obecnie liczy on 350 osób, ale do firmy ma dołączyć kolejne 150 osób.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony