REKLAMADan Cake - Baner Główny (lipiec-sierpień 2018)
Strona internetowa akcji Kupuję kiedy chcę

Strona internetowa akcji Kupuję kiedy chcę

Już blisko 2,4 tys. osób podpisało internetową petycję Nowoczesnej w sprawie zakazu handlu w niedziele "Kupuję Kiedy Chcę". Dodatkowo partia zebrała w "realu" ponad 8,7 tys. podpisów. Akcja jest też promowana m.in. na YouTube, Twitterze czy Facebooku.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Partia kierowania przez Ryszarda Petru założyła dedykowaną stronę internetową, na której zbiera podpisy pod petycją w sprawie zakazu handlu w niedziele. Na stronie m.in. prezentowane są w parach "Fakty" oraz "Mity" na temat skutków wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. W ramach "Faktów" autorzy prezentacji posługują się danymi z całego szeregu badań przeprowadzonych w tym temacie przez różne firmy i ośrodki badawcze.

- Prawie 80% Polaków chce decydować o tym, kiedy robi zakupy lub pracuje. Zakaz handlu uderzy w większość z nas. Studenci nie zarobią na swoją edukację. Część rodzin nie zarobi na utrzymanie. Handlowcy stracą część obrotów. Aż 67% wizyt obcokrajowców w Polsce odbywa się w weekendy w regionach przygranicznych. Oni też chcą u nas kupować w niedzielę. Kto naprawdę zyska na zakazie handlu? - pyta lider Nowoczesnej.

Petycja jest apelem do posłanek i posłów na Sejm RP o głosowanie przeciwko ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele. Organizatorzy akcji formułują ten apel w imieniu konsumentów, przedstawicieli organizacji pracodawców i izb handlowych oraz wszystkich "dla których ważna jest swoboda handlu i działalności gospodarczej" i którzy mają "świadomość konsekwencji wprowadzenia ograniczenia handlu w niedzielę". Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele określona jest w petycji jako "antywolnościowa i szkodliwa dla polskiej gospodarki".

"Wprowadzenie projektu ustawy w życie oznaczać będzie ograniczenie wolności klientów, upadek części sklepów, ograniczenie możliwości pracy, osłabienie handlu, a także mniejsze wpływy podatkowe i zmniejszenie zatrudnienia." - czytamy w petycji.

Akcja Nowoczesnej w dużej mierze przebiega online. Co prawda do godz. 15:00 wolontariusze partii zebrali ponad 8,7 tys. fizycznych podpisów pod petycją, a na dedykowanej stronie internetowej podpisało ją niespełna 2,4 tys. osób, ale jest to dopiero początek kampanii online i można przypuszczać, że te proporcje szybko się zmienią. Nowoczesna zaproponowała hasztag petycji i promuje swoją akcję w mediach społecznościowych, m.in. na YouTube, Twitterze i Facebooku.

Przypomnijmy: dzisiaj na posiedzeniu sejmowej podkomisji, procedującej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele, zostały przegłosowane wszystkie poprawki PiS, pomimo licznych uwag Biura Legislacyjnego, posłów opozycji, organizacji branżowych, a nawet związkowców z NSZZ "Solidarność". Jakiekolwiek dalsze zmiany w projektowanej ustawie możliwe będą dopiero na kolejnym etapie prac w Sejmie, czyli na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Czytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~majk 3 8 miesięcy temu

  nie ma przymusu otwierania małych sklepów, to dobrowolny wybór właściciela. Jak sam chce pracować to może, ale nie zmuszając do pracy pracowników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Amadeusz 2 9 miesięcy temuocena: 20% 

  A dlaczego pis i śniadek chcą aby w niedzielę pracowali właściciele małych sklepów ? Przecież to skandal aby innym zakazywali pisowcy pracy a tych biednych ludzi zmuszali do pracy w niedziele ? Przecież to skrajna hipokryzja manipulantów i kombinatorów spod znaku lepszego (lepiej kłamiącego) sortu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NickY 1 9 miesięcy temuocena: 27% 

  Naprawdę już nie ma ją z czego paniki robić. W co drugą zamknięte i wielkie oburzenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony