REKLAMASUPPORT MEDIA - PHILIPS LIGHTING - Baner Główny - II Etap
Ryszard Jaśkowski, prezes KZRSS Społem

Ryszard Jaśkowski, prezes KZRSS Społem (materiały prasowe, KZRSS Społem)

Ryszard Jaśkowski, prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem poinformował, że władze związku pracują nad ustanowieniem nowych zasad dokonywania wspólnych zakupów, które stanowić będą korzystne rozwiązanie dla wszystkich spółdzielni Społem.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Ryszard Jaśkowski podkreślił w rozmowie z „Rz”, że mimo, iż każda spółdzielnia Społem funkcjonuje w określonym środowisku i posiada własną strategię rozwoju, w Społem powstają projekty zmierzające do konsolidacji działań. Przykładem jest wspólny, nowoczesny program lojalnościowy Społem znaczy Razem, funkcjonujący już w ponad 50 spółdzielniach oraz powołanie do życia Krajowej Platformy Handlowej, oferującej produkty marki własnej, które dostępne są w 1700 sklepów.  

Zarząd KZRSS pracuje nad ustanowieniem nowych zasad dokonywania wspólnych zakupów, które stanowić będą korzystne rozwiązanie dla wszystkich spółdzielni Społem - zapowiedział Ryszard Jaśkowski. Wyraził także nadzieję, że na początku projekt poprze grupa 20-30 wiodących spółdzielni. Jednocześnie zwrócił uwagę, że powodzenie idei wspólnych umów będzie procesem, którego sukces zależeć będzie od zaangażowania poszczególnych podmiotów spółdzielczych.

W dalszej części wywiadu, zwrócił uwagę, że w ostatnich latach, mimo ekspansji dyskontów na polskim rynku, spółdzielnie Społem konsekwentnie realizują działania zmierzające do utrzymania pozycji rynkowej (modernizacja obiektów) i zmierzające do powstawania nowych placówek, w tym galerii handlowych.

Ryszard Jaśkowski nawiązał do tradycji spółdzielczości Społem i dodał, że w ostatnim czasie zauważalny jest wzrost świadomości konsumentów w zakresie patriotyzmu gospodarczego. Tradycja polskiej spółdzielczości, w tym również logo i nazwa wymyślona 110 lat temu przez Stefana Żeromskiego, zobowiązuje nas do utrzymania znaku i nieustannej pracy nad wizerunkiem i pozycją Społem - podkreślił.

Zapytany o klimat polityczny dla działalności spółdzielczości spożywców odpowiedział, że Społem nie oczekuje wsparcia państwa, a jedynie tego, aby nie tworzyć złego prawa spółdzielczego. Przyznał również, że Zarząd KZRSS włączył się w negocjacje, dotyczące ograniczenia handlu w niedzielę. Podkreślił, że spółdzielnie Społem opowiadają się za sprawiedliwą dla wszystkich ustawą regulującą niedzielny handel.

Źródło: KZRSS Społem/Rzeczpospolita

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Haku 6 ponad rok temu

  Ale przecież Społem zatrudnia pracowników, to są spore sklepy, a w małych sklepach franczyzowych w niedziele i tak pracowałby właściciel. Więc to całkiem zrozumiałe, że te sklepy powinny być otwarte w niedziele

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~michałek 5 ponad rok temu

  A co jak Bruksela każe poprawiać ustawę o zakazie handlu? Przecież są opinie, że ona jest niekonstytucyjna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jank 4 ponad rok temu

  Ja tam wierzę, że PiS nie przpchnie tej ustawy bez poprawek, przecież już i Horbaczewski z PiS, i Kaczyński krytycznie się wypowiedzieli o róznych radykalnych zapisach, które Solidarnośc wsadziła do tego projektu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żanna 3 ponad rok temu

  Solidarność się martwi o kasjerki w marketach, ale los właścicieli małych sklepów franczyzowych, którzy przez tę ustawę będą zwijać interesy już ich nie obchodzi. Oby sejm do tego nie dopuścił https://secure.avaaz.org/pl/pe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 2 ponad rok temu

  Do rozważenia kanał e-commmerce jako oferujący klarowne oferty i transparentne ceny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~degzi 1 ponad rok temu

  Głosowałem na pis i pamiętam piękne słowa premier Szydło o konieczności ochrony polskiego drobnego handlu. A teraz nic z tych pięknych słów nie zostało, bo ustawa o zakazie handlu ten handle zniszczy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony