REKLAMAVOG Polska - Baner Główny (16-30.03.2020)

(fot. pixabay.com)

Przed wejściem do sklepu w pawilonie handlowym na rzeszowskim osiedlu Kmity postawiono labirynt z barierek. Wydłużenie drogi o kilka metrów do drzwi sklepu opłaci się jego właścicielom. Dzięki temu mogą starać się o koncesję na alkohol – donosi dziennik „Gazeta Wyborcza”.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Belka w artykułach (marzec-kwiecień 2020)

Jak czytamy w gazecie, pawilon handlowo-usługowy przy ul. Bohaterów 5 znajduje się w centrum osiedla Kmity w Rzeszowie. Mieści się tu m.in. kilka sklepów spożywczych, osiedlowa biblioteka i administracja Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która zarządza osiedlem.

Pawilon jest zadbany, kilka lat temu został odmalowany. Razem z pobliskim skwerem, kościołem i szkołą tworzą coś w rodzaju centrum życia osiedlowego. Po co taki labirynt? Ustawa o wychowaniu w trzeźwości pozwoliła samorządom na większą kontrolę tego, kto i gdzie może sprzedawać alkohol.

Rzeszowscy radni uchwalili więc, że 100 metrów to minimalna odległość, w jakiej mogą znajdować się sklepy z alkoholem od szkół, kościołów, jednostek wojskowych i klubów abstynenckich. Odległość liczona jest w ciągu komunikacyjnym, od wejścia do sklepu do wejścia na teren działki wydzielonej ogrodzeniem, na którym znajdują się wymienione w miejskiej uchwale placówki.

Na rzeszowskim osiedlu labirynt z barierek pojawił się najpierw przed sklepem spożywczym, wydłużając w ten sposób drogę do kościoła. Dzięki temu zdobył koncesję na alkohol.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Halfpage (marzec-kwiecień 2020)
do góry strony