REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)

Prawdopodobnie już latem Ukraińcy będą mogli przyjeżdżać do pracy do Polski i innych krajów unijnych bez starania się o wizę – podaje serwis Onet za „Gazetą Polską Codziennie”.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Gazeta informuje, że polski rząd pracuje nad wdrożeniem dyrektywy, która ma pomóc w zatrudnianiu pracowników sezonowych ze Wschodu w rolnictwie, ogrodnictwie i turystyce. Regulacje miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku. Jak powiedział Gazecie Polskiej Codziennie wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, projekt został przyjęty przez Radę Ministrów. Dzięki uproszczonej formule zezwolenie na pracę ma być wydawane w ciągu siedmiu dni. Jeśli ktoś pracuje u rolnika od dawna, będzie mógł ubiegać się o zezwolenie ważne przez trzy lata. Jest też propozycja, by polscy przedsiębiorcy mogli zatrudniać Ukraińców na dziewięć miesięcy, a nie na sześć jak teraz.

Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w ciągu roku w gospodarstwach indywidualnych potrzeba 450 000–500 000 pracowników sezonowych. Szacuje się, że w Polsce pracuje milion Ukraińców.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~daesh 1 ponad rok temu

  to do Polski raczej nie przyjadą :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony