REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)
bez tytułu

bez tytułu (fot. Pixabay CC0)

Pomimo ostrzeżeń, że automaty do wydawania leków są w Polsce nielegalne, pierwsze tego typu maszyny już uruchomiono. Inspekcja farmaceutyczna zapowiada wszczęcie postępowań - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Toruńska firma Automnia w uruchomionych w kilku miejscach w Polsce automatach vendingowych o nazwie „Lekomat” zaczęła sprzedawać nie tylko suplementy diety, lecz także leki OTC (bez recepty) - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jedno z takich urządzeń stoi na terenie dworca głównego w Toruniu. Można w nim kupić oprócz witamin czy suplementów także leki zawierające w swoim składzie np. ibuprofen, aspirynę czy inne substancje o działaniu przeciwzapalnym. Póki co maszyn jest łącznie pięć, jednak do końca 2020 r. ma ich stanąć aż setka.

"DGP" informuje, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny w wydawanych opiniach niejednokrotnie oceniał, że taka forma farmaceutyków jest nielegalna. Jak podkreśla Dominika Walczak z wydziału prasowego GIF, leki bez recepty mogą być sprzedawane wyłącznie w placówkach do tego uprawnionych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony