REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(materiały prasowe)

Lewiatan ustanowił „Fundusz Pomocy Lewiatańczykom”, który sieć nazywa programem pomocowym dla swoich franczyzobiorców. Na ten cel operator sklepów franczyzowych przeznacza 10 mln zł. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Lewiatanie mogą otrzymać nieoprocentowaną pożyczkę.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Fundusz adresowany jest dla sklepów, których biznes został bezpośrednio zagrożony skutkiem pandemii koronawirusa. 

– Naszym obowiązkiem, jako organizatora największej franczyzowej sieci detalicznej oraz trzeciej sieci handlowej w Polsce, jest prowadzić działania pomocowe, które pozwolą przetrwać nam tę nadzwyczajną sytuację, utrzymać zatrudnienie i zachować perspektywę działania i dalszego rozwoju naszych sklepów w przyszłości. Jako pierwsza sieć franczyzowa w Polsce podjęliśmy decyzję o uruchomieniu specjalnego funduszu w celu zabezpieczenia interesów naszych Franczyzobiorców – mówi Robert Rękas, członek zarządu Lewiatan Holding i dodaje, że alokacja środków z funduszu odbywać się będzie na podstawie jednolitych kryteriów. - Żaden z naszych Franczyzobiorców nie będzie pozostawiony bez pomocy – zapewnia.

Jak podaje spółka, przyznane środki mogą zostać przeznaczone na realizację bieżących zobowiązań wynikających z działalności sklepu, bądź też uzgodnionych działań promocyjnych i wizerunkowych mających na celu odbudowę pozycji sklepu na lokalnym rynku i lojalności klientów.

Zapytaliśmy PSH Lewiatan o to, na jakich warunkach franczyzobiorca może otrzymać "zapomogę", na jaki okres zawierana jest umowa, jaka jest maksymalna przyznawana kwota i czy suma ta jest zależna od obrotu franczyzobiorcy. Sieć nie odniosła się do tych pytań. Dostaliśmy jedynie informację, że wysokość pożyczki i jej warunki będą ustalane w zależności od sytuacji, w jakiej znajduje się franczyzobiorca.

W Polsce Lewiatan zrzesza ponad 3 200 placówek handlowych. Wśród nich jest około 455 supermarketów o powierzchni powyżej 300 mkw., ponad 1895 dużych sklepów, blisko 800 placówek średniej wielkości oraz około 30 małych sklepów. Łączne obroty PSH Lewiatan przekroczyły w 2019 roku 13,6 mld zł.  
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Waldemar Nowakowski 1 miesiąc temuocena: 50% 

  Gratuluje pomysłu.

  oceń komentarz
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony