REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

24 sierpnia 2019, 16:00

(fot. Lewica, za: Instagram)

Podczas sobotniej konwencji Lewicy Adrian Zandberg, jeden z liderów komitetu, zapowiedział "wprowadzenie mechanizmu, dzięki któremu najniższe płace będą rosły szybciej niż ceny w sklepach".

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

Lewica zamierza powiązać wysokość płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem w sektorze przedsiębiorstw. Natomiast w 2020 r. płaca minimalna według tego komitetu wyborczego powinna wynosić 2700 zł brutto.

W trakcie konwencji Lewicy padła również zapowiedź zakazania chowu klatkowego. Jak zadeklarował Robert Biedroń, zakaz miałby zostać wprowadzony najpóźniej w 2023 r.

- Do 2023 r. zlikwidujemy fermy futrzarskie, zabronimy wykorzystywania zwierząt w cyrkach i skończymy z chowem klatkowym - zapowiedział Biedroń.

Lewica zamierza ponadto walczyć z firmami, które unikają płacenia podatków w Polsce. - Banki i korporacje muszą płacić podatki - stwierdzi Włodzimierz Czarzasty.

Innym postulatem, jaki padł podczas konwencji Lewicy i który może zainteresować przedsiębiorców z branży handlowej - zwłaszcza tych małych - jest zniesienie ryczałtowej składki na ZUS na rzecz proporcjonalnej od przychodu. Ponadto Lewica będzie się domagać zapewnienia równych płac na tym samym stanowisku w firmach bez względu na płeć.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~-ZŁY- 1 miesiąc temu

  OBIECANKI, OBIECANKI, OBIECANKI, .... ABY TYLKO DOSTAĆ SIĘ DO DARMOWEGO ŻŁOBA A POTEM WYBORCY "A FE..."

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony