REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

23 sierpnia 2019, 11:06

(fot. Pixabay)

W lipcu tego roku liczba niewypłacalności polskich firm wzrosła o 7 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem w ubiegłym roku – informuje Euler Hermes na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

W lipcu niewypłacalność firm przyspieszyła, ale dane zbiorcze z całego roku są nieco bardziej korzystne dla polskiej gospodarki. Do końca lipca opublikowano bowiem informacje o 577 niewypłacalnych firm wobec 580 w analogicznym okresie przed rokiem

– Te tendencje w zakresie niewypłacalności świadczą o coraz trudniejszym otoczeniu handlowym, w jakim działają polscy przedsiębiorcy. Znaczny wzrost kosztów materiałów i pracy wywiera presję na już i tak niskie marże. Przetrwać mogą tylko te firmy, które dysponują silnymi finansami lub są w stanie szybko i skutecznie dostosować swój model biznesowy do tych wyzwań – powiedział prezes Euler Hermes w Polsce Paul Flanagan.

Najbardziej zagrożone są firmy średniej wielkości, którym brakuje korzyści skali większych konkurentów i elastyczności mniejszych, niszowych graczy.

Ponadto średnie przedsiębiorstwa są zazwyczaj słabo skapitalizowane i tym samym bardziej narażone na wstrząsy, takie jak utrata dużego klienta, jego niewypłacalność lub problemy z realizacją umów.

– Ich rynkowy staż i wcześniejsze osiągnięcia nie gwarantują dalszych sukcesów, dlatego tak istotne jest ścisłe monitorowanie płynności finansowej, a więc przede wszystkim kredytu udzielanego odbiorcom – skomentował Paul Flanagan.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony