REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)

BRANŻA PO GODZINACH

 

11 sierpnia 2017, 12:48

(fot. Lidl US)

Irlandzki oddział sieci Lidl po raz kolejny wykazuje duże poczucie humoru. Niedawno sieć zabawnie zareagowała na kradzież automatu do wyrażania opinii o pracownikach sklepu. Teraz firma z wdziękiem wybrnęła z pomyłki w reklamie zamieszczonej na portalu społecznościowym.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Specjaliści do spraw PR w Lidl Ireland wykazali się refleksem i poczuciem humoru. Popełnili drobny, ale raczej dość niezręczny błąd w reklamie zamieszczonej na portalu społecznościowym. Z całej sytuacji umieli jednak wybrnąć z twarzą, przy okazji rozśmieszając konsumentów.

W czwartek na koncie Lidl Ireland na Twitterze pojawiła się reklama damskiej i męskiej bielizny, pod hasłem Bare Necessities (gra słów: Naga Konieczność). Damskie majtki zostały omyłkowo podpisane jako "Spodnie robocze" (Men's Work Trousers)

Po zauważeniu błędu pracownicy Lidla zareagowali wpisem o treści: "Drodzy Irlandczycy, chcielibyśmy potwierdzić, że w naszym newsletterze pojawił się błąd w opisie. NIE IDŹCIE do pracy tylko w tych ciuchach."

Jeden z użytkowników serwisu, Pirate Ireland Inc., zareagował uwagą: "Hmmm, a jak już kupiłem 4 pary?".

Na co Lidl odpowiedział: "W takim przypadku może byłoby w porządku, gdybyś założył wszystkie cztery naraz, ale lepiej skonsultuj to bezpośrednio ze swoim pracodawcą."

Niedawno irlandzkiemu Lidlowi zdarzyła się nie mniej zabawna historia. Z jednej z placówek ktoś ukradł ... urządzenie służące klientom do wyrażania opinii o pracy sklepu. Sieć także w tym wypadku zareagowała na zdarzenie z poczuciem humoru.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 18

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~#TREW 2 11 miesięcy temu

  Ta informacja nie dotyczy Polski :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TREW 1 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Na zdjęciu: typowy pracownik Lidla w Polsce :-D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony