REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)
Strona 2 z 2
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Wolfgang Hennen, członek zarządu Lidl Polska

Wolfgang Hennen, członek zarządu Lidl Polska (Lidla Polska)

Nowy pracownik sklepu otrzymuje od 3100 do 3850 zł brutto. Po dwóch latach jego wynagrodzenie wzrasta do 3450 zł brutto w małych miejscowościach i do 4350 zł brutto w aglomeracjach.

Firma podkreśla, że w „Lidl Polska nie ma odstępstw od zasady równego wynagradzania kobiet i mężczyzn. Wynagrodzenia na podobnych stanowiskach różnią się ze względu na staż pracy i zakres obowiązków, a nie ze względu na płeć.”

Według danych raportu Eurostatu różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce wynosi 7,2 proc. na niekorzyść kobiet. W samym sektorze prywatnym różnica ta jest jednak dużo większa i wynosi 16,1 proc. na niekorzyść kobiet.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy „w Lidlu ewentualne różnice w średnim wynagrodzeniu na tym samym poziomie zatrudnienia nigdy nie wynikają z różnicowania pensji przez wzgląd na płeć. Wynagrodzenie przypisane jest do danego stanowiska i niezależne od płci. Dodatkowym czynnikiem różnicującym wynagrodzenie jest staż pracy na danym stanowisku.”

Sieć Lidl Polska zarządza w Polsce siecią ponad 670 sklepów i 10 centrami dystrybucyjnymi. Obroty netto firmy wzrosły z 16,1  w roku finansowym 2017/18 do 18,3 mld w roku rozliczeniowym 2018/19.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~NIC...K 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  A ile podatku CIT zapłacili?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony