REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(fot. Łukasz Rawa, wiadomoscihandlowe.pl)

Z badania przeprowadzonego przez agencję Skilltelligence dla serwisu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że zdaniem polskich konsumentów najbezpieczniejsze zakupy można zrobić obecnie w sklepach sieci Lidl. Na drugim miejscu znalazła się Biedronka, a trzecie zajął Auchan.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W pierwszej dziesiątce sklepów sieciowych, które w ocenie Polaków najlepiej spełniają wymogi bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19, znalazły się również placówki sieci: Żabka, Kaufland, Lewiatan, Carrefour, Tesco, Abc i Stokrotka.

Jeśli chodzi o preferowany format sklepu, to w obliczu zagrożenia koronawirusem, Polacy najbardziej ufają sklepom osiedlowym – tak wskazuje 38 proc. ankietowanych. 34 proc. respondentów za najbezpieczniejsze formaty sklepów uważa super- i hipermarkety, zaś 28 proc. postrzega w ten sposób dyskonty.

Skilltelligence zapytało konsumentów również o to, czy w związku z wydłużeniem czasu pracy części sklepów, zamierzają skorzystać z nocnych zakupów? Aż 40 proc. badanych odpowiedziało, że tak, podczas gdy 36 proc. nie jest tym zainteresowanych. Jednocześnie co czwarty z nas nie ma jeszcze w tej sprawie zdania.

Badanie zostało przeprowadzone 8 kwietnia 2020 r. metodą CAWI przez firmę Skilltelligence na grupie 400 respondentów na terenie całej Polski

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Klient 3 miesiąc temu

  Osobiście ja wolę Netto! Dlaczego tego sklepu niema w sondażu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawski 2 miesiąc temu

  Ciekawe , kto zlecał badanie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PedroMartinho 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Tytuł powinna być: Sklepy Osiedlowe: to najbezpieczniejsze sklepy na zakupy! Tak uważają Polacy 38% tak uważa vs tylko 28% dla dyskontów. Tylko że, oczywiście, każdy sklep osiedlowe, sama, nie ma szansa by być wysoko w rankingu, bo każda ma swoja własna marka. Więc tytuł prowadzi czytelnik w błąd i nie jest właściwym wnioskiem badani.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony