REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Grupa Schwarz, do której należą Lidl i Kaufland, zdecydowała o przyznaniu pracownikom sklepów tych sieci działających w Niemczech nagród za pracę w trakcie epidemii wirusa COVID-19. Łączna wartość bonusów to 35 milionów euro.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Wczoraj wypłacenie premii uznaniowych dla swoich pracowników ogłosiły sieci Rewe i Penny. Dziś rano na podobny krok zdecydowała się niemiecka centrala Grupy Schwarz. Zarząd poinformował o tym fakcie za pośrednictwem Twittera. Ponad 140 000 pracowników sieci Lidl i Kaufland zajmujących się sprzedażą, logistyką i produkcją nie otrzymają jednak żywej gotówki a bony na zakup produktów. Wartość takiego kuponu, który trafi do każdego z zatrudnionych już w kwietniu wynosi 250 euro.

Rzeczniczka Grupy Schwarz poinformowała, że firma zdecydowała się na przyznanie premii w postaci talonów zakupowych m.in. dlatego, że wciąż nie zapadła w Niemczech na szczeblu rządowym decyzja o zwolnieniu z podatku premii przyznawanych za pracę w dobie epidemii koronawirusa.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 22

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Michał 2 9 dni temuocena: 100% 

  Jestem pracownikiem niemieckiego Lidla, watto dodać że Lidl dostaje dodatkowo bon do wydania w sklepie Lidla na kwotę 75€

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 1 9 dni temuocena: 100% 

  Super ale bezpieczeństwo pracownika na ostatnim miejscu nadal nie mamy maseczek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony